Dominika Kulczyk kupiła dom Marii Skłodowskiej-Curie. Pewne jest, że w nim nie zamieszka

Dominika Kulczyk za pośrednictwem Instagrama poinformowała, że kupiła dom, w którym niegdyś mieszkała Maria Skłodowska-Curie. Miliarderka ma konkretny plan, co zrobi z posiadłością. Pewne jest, że w nim nie zamieszka.

Więcej tematów o gwiazdach znajdziecie na Gazeta.pl

Dominika Kulczyk po śmierci ojca Jana Kulczyk wspólnie z bratem odziedziczyła fortunę. W 2021 roku jej majątek szacowało się na 8,1 mld złotych. Od lat angażuje się w działalność charytatywną. Jest prezeską fundacji "Kulczyk Foundation", która pomogła wielu osobom z całego świata. Teraz miliarderka ogłosiła, że przed nią kolejny ważny projekt. 

Zobacz wideo Dlaczego oceny w szkole są bez sensu?

Dominika Kulczyk kupiła dom Marii Skłodowskiej-Curie

Dominika Kulczyk kupiła posiadłość w podparyskiej miejscowości Saint-Remy-les-Chevreuse, która przed laty należała do noblistki Marii Skłodowskiej-Curie. Willa z 1890 roku została wystawiona na sprzedaż. Istniało realne zagrożenie, że trafi ona w ręce kogoś, kto potraktuje ją jedynie jako wartość mieszkalną lub inwestycyjną. W ten sposób dziedzictwo polskiej noblistki zostałoby bezpowrotnie utracone. Nie mogła na to pozwolić Dominika Kulczyk, która ma konkretne plany co do tego budynku. 

Chcę uhonorować dziedzictwo naszej noblistki. To właśnie dlatego zdecydowałam się kupić dom pod Paryżem, w którym pracowała i który tyle dla niej znaczył. Dom Marii Skłodowskiej-Curie to własność całej ludzkości. Chciałabym, żeby to miejsce znów tętniło życiem, służąc europejskiej nauce i kulturze.

- napisała na Instagramie. 

 

W starym domu Marii Skłodowskiej-Curie powstanie "Dom siostrzeństwa"

- "Maria Skłodowska-Curie udowodniła swoim życiem, że ograniczenia nie istnieją. Pokazała, że kobiety mogą być liderkami w najtrudniejszych dziedzinach nauki. Mogą wskazywać kierunki, którymi przez dekady podążać będzie świat. Stała się symbolem kobiecej siły i zwiastunem wielkiej zmiany" - napisała Kulczyk. 

To właśnie życie polskiej noblistki zainspirowało Kulczyk do tego, by w jej starym domu stworzyć "Dom siostrzeństwa". A czym on tak właściwie będzie? 

Stworzymy w nim Dom Siostrzeństwa. Naturalne miejsce spotkań kobiet, które swoją działalnością, tak jak Maria, przekraczają wszelkie znane nam bariery. Zaczynamy wielki remont domu, żeby przywrócić mu świetność.

- dodała

Nie da się ukryć, że internautom bardzo spodobał się ten pomysł. Większość w komentarzach pod postem przyznała, że jest to piękna i użyteczna inicjatywa. Inni byli pod wrażeniem tego jak miliarderka wydaje pieniądze i docenili, że nie robi tego tylko dla siebie, ale również dla innych. 

Prawdopodobnie chętnych na kupno tej nieruchomości było naprawdę sporo, w końcu nie każdy może mieć dom Marii Skłodowskiej-Curie. Już w 2021 roku informowano, że posiadłość została wystawiona na sprzedaż za 790 tys. euro, czyli około 3,6 mln złotych. 

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: