Bon turystyczny dla emerytów i rencistów. Czy stworzony projekt wszedł w życie?

Polski Bon Turystyczny dla emerytów miał wejść w życie 1 września 2021 roku. Takie były niestety jedynie założenia projektu. Skorzystać miało na tym około 9 milionów dodatkowo uprawnionych osób. Co jednak się z nim stało?

Interesuje cię tematyka świadczeń? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

W 2020 roku głośno było o wprowadzeniu Polskiego Bonu Turystycznego. Miał być on wsparciem dla branży turystycznej i przyznawany był na każde dziecko do 18 roku życia. W 2021 roku pojawiła się informacja, że mogą pojawić się kolejne uprawnione osoby, czyli emeryci i renciści. Czy stworzony projekt wszedł w życie?

Zobacz wideo Jak uzyskać i jak wykorzystać bon turystyczny?

Jak wykorzystać bon turystyczny? Wiemy komu przysługuje

Polski Bon Turystyczny wprowadzony został w 2020 roku, jako odpowiedź na problemy branży turystycznej związane z lockdownem. Zrobił on ogromną furorę wśród polskich rodzin, ponieważ przyznawany był on dzieciom w kwocie 500 zł lub 1000 zł jeśli dziecko posiada orzeczenie o niepełnosprawności. Bon można wykorzystać najpóźniej do 30 września 2022 roku. Data ta była kilkukrotnie zmieniana.

Można go wykorzystać, na pobyt w hotelu, pensjonacie, campingu czy gospodarstwie agroturystycznym. Możesz nim także zapłacić za imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego, a także wiele innych.

Bon turystyczny dla emerytów: czy wszedł w życie?

W związku z ogromnym powodzeniem Polskiego Bonu Turystycznego złożony został, również wniosek o objecie nim emerytów i rencistów. W założeniu otrzymać miałoby go wtedy około 9 milionów uprawnionych osób. Bon turystyczny dla emerytów i rencistów według projektu miał obowiązywać od 1 września 2021 roku do 31 marca 2022.

Bon turystyczny dla emerytów 2022, staną w miejscu

Choć dokument został przygotowany i przegłosowany przez Senat jeszcze w czerwcu 2021 roku, to w kolejnych posiedzeniach Sejmu ustawa nie była procedowana. Za przyjęciem projektu głosowało 54 senatorów, 43 wstrzymało się od głosu. Od tamtej pory brakuje informacji na ten temat.

Co ważne lipcu 2020 roku (w momencie wprowadzania projektu o bonie) również była głosowana poprawka na ten temat. Sejm wtedy głosami w dużej mierze posłów Prawa i Sprawiedliwości, odrzucił poprawkę. Głosowało 453 posłów, 239 było za jej wprowadzeniem, a przeciwko 203. Od głosu wstrzymało się 11 posłów. Wcześniej odrzucenie poprawki dotyczącej emerytów i rencistów zapowiadał rzecznik rządu, odrzuciła ją też poselska komisja zajmująca się projektem.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: