Jak prać buty w pralce w bezpieczny sposób? Zastosuj ten praktyczny trik. Będą jak nowe

Jeśli chodzi o czyszczenie obuwia w pralce, nie jest to tak proste, jak wrzucenie ich do urządzenia. Istnieją pewne kroki, aby chronić buty i zwiększyć prawdopodobieństwo uzyskania nieskazitelnego rezultatu. Zobacz, najlepsze wskazówki dotyczące ich czyszczenia.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Istnieje kilka powodów, dla których obuwie może stać się źródłem nieprzyjemnego zapachu. Pierwszym i najbardziej oczywistym jest częste użytkowanie. Oprócz tego nienoszenie skarpetek, grzyby lub słaba wentylacja. Niektóre materiały, takie jak skóra, nie pozwalają stopom oddychać i mogą zatrzymywać pot, który powoduje nieprzyjemne zapachy.

Zobacz wideo Jak szybko usunąć plamę z czerwonego wina?

Jak najlepiej przygotować buty do prania w pralce? Ten krok jest istotny

Jednym z najważniejszych kroków, jakie należy wykonać przed oddaniem butów do pralki, jest usunięcie sznurowadeł i wkładek. Aby zapobiec plątaniu się sznurowadeł, zdejmij je i włóż do osobnego woreczka lub poszewki na poduszkę, a następnie włóż bębna. Wkładki natomiast należy czyścić ręcznie.

W jakim trybie należy prać buty? O tym warto wiedzieć

Kluczem do zachowania bezpieczeństwa rzeczy podczas tego procesu jest kilka kwestii. Do prania butów używaj płynnego detergentu i zimnej wody. Zimny cykl zmniejszy ryzyko odbarwiania kolorów materiału, a także złagodzi kurczenie się lub odkształcanie. Powinieneś również wybrać tryb z niską prędkością wirowania. Są to zazwyczaj cykle delikatne. Zastosowanie niskiej prędkości wirowania pomoże zapewnić równowagę pralki.

Jak prać buty w pralce? Zobacz, jak chronić obuwie

Zanim wrzucisz buty do pralki, dodaj 4-6 starych ręczników. Dzięki temu ładunek będzie zrównoważony, a obuwie nie będzie się obijać podczas cyklu prania. Dla dodatkowej ochrony możesz też włożyć je do siatkowego worka. 

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: