Dziwne przedmioty, które pasażerowie zostawiają w Uberze. Urna z prochami to dopiero początek

Coraz więcej osób rezygnuje z zamawiania tradycyjnych taksówek na rzecz przejazdów zamawianych przez aplikację. Jest to znacznie tańsza opcja, a czas oczekiwania na kierowcę wynosi zaledwie kilka minut. Teraz aplikacja Uber opublikowała listę najczęściej zostawianych przez pasażerów przedmiotów.

Więcej podobnych tematów znajdziecie na Gazeta.pl

Jedną z najpopularniejszych aplikacji oferujących przejazdy jest Uber. Co jakiś czas firma przygotowuje zestawienia prezentujące np. kulisy pracy kierowców. Co jakiś czas publikują również, co pasażerowie najczęściej zostawiają w pojazdach. Okazuje się, że są to nie tylko telefony i portfele. 

Zobacz wideo Klaudusiek postrachem kierowców Ubera?

Co zapominalscy pasażerowie zostawiają w Uberze? 

Uber opublikował coroczne zestawienie zatytułowane Uber Lost & Found Index. Na liście znajdują się przedmioty, które kierowcy najczęściej znajdują na tylnej kanapie swoich samochodów. Choć na szczycie tego zestawienia znajdziemy dobrze nam znane przedmioty takie jak komórki czy klucze, to okazuje się, że niektórzy zapominalscy zostawiali również urny z prochami czy sztuczną szczękę. Zestawienie dotyczy przejazdów odbywających się w Stanach Zjednoczonych. 

 1. telefon/aparat
 2. portfel
 3. klucze
 4. plecak/torebka
 5. słuchawki/głośniki
 6. okulary
 7. ubrania
 8. e-papierosy
 9. biżuteria
 10. dokumenty tożsamości

Dalej jest jednak znacznie ciekawiej. W raporcie uwzględniono także 50 najbardziej zaskakujących znalezisk, które kierowcy odkryli po zakończonym przejeździe. Wśród nich np. zęby babci, metalowa noga, czy kostium pizzy. A poza tym: 

 • urna z prochami zwierzęcia 
 • urna z prochami członka rodziny 
 • stetoskop 
 • 500 g kawioru 
 • 40 nóżek kurczaka 

Kiedy wsiadała do samochodu, myślała, że to Uber. To była śmiertelna pomyłka Kiedy wsiadała do samochodu, myślała, że to Uber. To była śmiertelna pomyłka

W raporcie pojawiły się również inne ciekawe informacje. Dowiadujemy się z nich, że w poniedziałki najczęściej ludzie zostawiają w taksówkach okulary i ładowarki, za to w czwartki są to artykuły spożywcze i laptopy. W soboty pasażerowie zapominają przede wszystkim ubrań, dowodów osobistych i kluczyków, a w niedziele najczęściej zostawiają telefony, portfele, kosmetyki i biżuterię. Z kolei najbardziej zapominalską godziną jest 17:00.

Obtarte uda w upalne dni to też twój problem? Są na to sposoby (zdjęcie ilustracyjne) Obtarte uda w upalne dni to też twój problem? Są na to sposoby

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: