Patryk Jaki wcale nie występował w dresach w europarlamencie? Polityk się tłumaczy

Podczas obrad Europarlamentu Patryk Jaki pojawił się w kraciastej marynarce, do której dobrał dresowe spodnie. Stylizacja polityka wzbudziła ogromne kontrowersje. Teraz sam zainteresowany odniósł się do sprawy.

Więcej ciekawych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak zaoszczędzić czas i zadbać o środowisko przy częstym używaniu drukarki?

- W Polsce nie wolno robić tego, co wolno robić w Waszych państwach. Od samego początku szykanujecie Polskę, dlatego że uważacie, że w Polsce jest upolityczniony sposób wyboru sędziów. tymczasem jest dokłądnie taki sam, jak w Hiszpanii, ale kiedy mówimy, że to jest dokładnie takie same, to WY mówicie, że proszę zobaczcie w opinie Komisji Weneckiej, która twierdzi, że owszem w niektórych państwach jest to samo, ale są państwa, które mają lepszą kulturę i lepszą tradycję - mówił 6 czerwca w Europarlamencie Patryk Jaki. Jednak to nie słowa polityka wzbudziły największe zainteresowanie. Dzisiaj znacznie więcej mówi się na temat jego stroju. 

Patryk Jaki występował w dresach?

Stylizacja Patryka Jakiego wzbudziła ogromne zainteresowanie. Europoseł z Polski postawił na dosyć ekstrawaganckie rozwiązanie. Elegancką marynarkę zestawił z typowo sportowymi, szarymi spodniami dresowymi. Komentujący pisali m.in., że polityk wyglądał tak, jakby na domowy strój założył służbową marynarkę. 

Patryk JakiPatryk Jaki Fot. twitter.com/videoparlament

Patryk Jaki tłumaczy się ze swojego stroju

Patryk Jaki postanowił zareagować na publikacje dotyczące jego stroju. Jak wyjaśnił w swoim wpisie na Twitterze, nie miał wcale na sobie spodni dresowych, a garniturowe z gumką. I jak dodał, zdjęcie, które opublikowały liczne portale zostało obcięte w połowie, tak by nie było widać całych spodni. Przekonują was te tłumaczenia?

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl lub edziecko@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: