Mycie paneli pod這gowych nigdy nie by這 tak proste. Zapomnij o smugach i brudzie. Wykorzystaj te triki

M璚z ci ci庵le powstaj帷e smugi i plamy na pod這dze? Mycie paneli pod這gowych nigdy nie by這 tak proste. Znamy domowy i skuteczny trik, kt鏎y zaoszcz璠zi tw鎩 czas i pieni康ze. Tw鎩 dom b璠zie l郾i czysto軼i.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jeżeli mamy w swoim domu podłogę wykonaną z paneli zdecydowanie znamy ból wciąż powstających smug i śladów kurzu. Najbardziej uwydatniają to wpadające przez okno promienie s這鎍a. Aby na nowo się nimi cieszyć, a nie martwić się ukazujące się brudem wykorzystaj nasze triki.

Zobacz wideo Jak usunąć trudne plamy? Domowe sposoby

Mycie paneli podłogowych nigdy nie było tak proste

Na rynku znajdziemy wiele płynów i detergentów stworzonych z przeznaczeniem do podłóg ułożonych z paneli. Można również przygotować odpowiednią mieszankę w domu, która zdecydowanie ułatwia ich mycie. Są na to dwa sposoby:

  1. 2 łyżki octu na 5 l wody (zapach można zneutralizować, dodając kilka kropel olejku eterycznego).
  2. 2 szklanki wody, łyżka octu, 2 łyżki oliwy z oliwek. 

Te sposoby nie tylko wyczyszczą panele, nie pozostawiając na nich smug, ale też je nabłyszczą. Na koniec można całość przetrzeć jeszcze suchą szmatką, aby je wypolerować.

Zapomnij o smugach i brudzie. Wprowadź w życie te zasady

Wiele osób myjąc panele, nie zdaje sobie sprawy, że może w trakcie tej czynności popełniać wiele błędów. Choć na pierwszy rzut oka mogą wydawać się one nieznaczące, to one mają znaczący wpływ na powstawanie nieestetycznych smug na powierzchni podłogi:

  1. Dodawanie dużej ilości środka myjącego to błąd. W tym przypadku więcej nie znaczy lepiej. Duża ilość środka myjącego sprawi, że trudniej będzie nam wypłukać mopa czy szmatkę, a więc tak jak wyżej, detergent będzie osadzał się na podłodze, tworząc tym samym zacieki,
  2. Mycie paneli ciepłą wodą to nie jest dobry pomysł. Dużo osób uważa, że ciepła woda lepiej usuwa zabrudzenia. Niestety to właśnie ona jest częstą przyczyną zacieków na panelach. Wynika to z faktu, że ciepła woda szybko paruje, stąd też cząsteczki detergentu osiadają na podłodze, tworząc uporczywe smugi, 
  3. Myjesz całe mieszkanie bez zmieniania wody? W ten sposób przenosisz zabrudzenia na panele, ponieważ podczas sprzątania płuczesz mopa lub też szmatkę w brudnej wodzie.

Domowe sposoby na czyszczenie podłogi: wykorzysta cytrynę

Sok z cytryny doskonale nadaje się do mycia płytek kuchennych, a nawet drewnianych podłóg. Nie tylko czyści i usuwa stare zabrudzenia, ale też dezynfekuje powierzchnię i pozostawia po sobie ładny zapach, który jeszcze długo po umyciu unosi się w całym domu. Najwygodniej przygotować Ci będzie gotowy roztwór z soku z całej cytryny na litr wody. Myjąc panele i deski, zawsze rób to zgodnie z kierunkiem ich ułożenia.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Wi璚ej o: