17 lat temu Maciej Silski wygrał "Idola" i zniknął z show-biznesu. Co u niego słychać? Dziś ma 46 lat!

Do Macieja Silskiego w 2005 roku wzdychała nie jedna kobieta. Przystojny rockman z programu "Idol" miał przed sobą drzwi do kariery. Zwyciężył czwartą edycję popularnego show, a potem... zniknął z show-biznesu. Czym dzisiaj się zajmuje? Muzyk ma już 46 lat.

Program "Idol" był w Polsce prawdziwą rewolucją dla utalentowanych, młodych osób. Muzyczne show, które przywędrowało do nas zza granicy, było ogromną szansą dla wielu miłośników i miłośniczek śpiewu. Telewizja emitowała z początku nie tylko te "udane" występy, ale i humorystyczne, czy prześmiewcze, aby w końcu wyłonić jednego zwycięzcę, lub zwyciężczynię kolejnych edycji. Program przyniósł sławę wielu popularnym twarzom, o których jest głośno do dziś. Paulina Sykut-Jeżyna, Monika Brodka, Ania Dąbrowska, Krzysztof Zalewski, czy Sylwia Grzeszczak- to właśnie oni stawiali pierwsze kroki w popularnym programie. Czwarta edycja należała do Macieja Silskiego. 17 lat temu zwyciężył show, ale co było później?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Maciej Silski 17 lat temu wygrał "Idola". Jakie były początki jego kariery?

Te osoby, które w 2007 roku chętnie włączały radio, niezależnie od tego, czy śledziły losy Macieja Silskiego, czy nie, musiały chociaż raz usłyszeć piosenkę "Gdy umiera dzień". Utwór był na szczytach list przebojów i szybko zyskał swoich zwolenników nie tylko wśród fanów muzyki rockowej. To właśnie w takich brzmieniach gustował Maciej, co było przełomem, w opozycji do innych uczestników i uczestniczek talent show. Świadomie obrał ten nurt w swojej karierze tak jak później inny uczestnik "Idola"-Krzysztof Zalewski. Ten z kolei, po latach powrócił do show-biznesu, grając nieco inną muzykę. Jest popularny do dziś, ale co z Maciejem Silskim? Niestety, ślad w mediach po nim zaginął.

Jego pierwsze kroki w karierze, po zwycięstwie w "Idolu" to wydanie solowej płyty- Alodium. Później występował z takimi artystami, jak Bogusław Mec, Borysewicz, czy Kukiz, Grzegorz Markowski, czy Maciej Cugowski (Bracia). Występował w Szansie na Sukces czy na Festiwalu Jedynki w Sopocie. W 2008 roku wydał drugą płytę, która nie odbiła się echem. Jego drugim "większym" hitem, był utwór "Póki Jesteś". Nie podjął próby ponownego nagrania płyty po 2008 roku.

Maciej Silski 2022. Czy muzyk powróci do show-biznesu? Jak dziś wygląda?

Maciej Silski ma dziś 46 lat. Nie prowadzi profilu w social mediach, ale wiemy, że próbuje swoich sił w muzycznym świecie. Od pewnego czasu Maciej Silski koncertuje wraz z rockowym zespołem Azyl P. Na zdjęciu, które zamieszczono na Instagramie w 2017 roku, widzimy muzyka nadal w długich, charakterystycznych dla niego włosach i z brodą. Dał wówczas koncert z przyjaciółmi w TVP. Właśnie z tym zespołem możemy zobaczyć też jego wspólne zdjęcie z występu w 2016 roku. Minęło od tego czasu kilka lat, ale można zgadywać, że jego "rockowy duch" nie przeminął i nic a nic się nie zmienił.

 
 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: