Jakich roślin nie lubią ślimaki? Sadząc je, skutecznie pozbędziesz się tych szkodników z ogrodu

Wiemy, jakich roślin nie lubią ślimaki. Te trzy skutecznie wypłoszą je z ogrodu. W ten sposób pozbędziesz się szkodników szybko, skutecznie i humanitarnie. Te rośliny są łatwodostępne i nie wymagają skomplikowanej uprawy, a przy okazji cieszą oko.

Ślimaki w ogrodzie to dość popularne zjawisko. Dzieci uwielbiają się im przyglądać, "sadzając" je na liściach, a dorośli... cóż, łagodnie mówiąc, nie są zbyt zadowoleni z ich obecności. Denerwują zwłaszcza tych, którzy szczególnie dbają o ogród. Ślimaki bowiem, podgryzają liście i mogą wyrządzić wiele szkód wśród roślin. Z niektórymi z nich ewidentnie się nie lubią, co sprawia, że nie przebywają w ich okolicy. Sprawdź, które rośliny nie są ulubionymi ślimaków. W ten sposób łatwo je wypłoszysz.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Sport Pobiegł maraton w ogródku. Wcześniej przebiegł 42 kilometry wokół łóżka

Jakich roślin nie lubią ślimaki: posadź w ogrodzie Nasturcję!

Nasturcja to jeden z najbardziej znanych kwiatów, występujących w Polsce. Spotykana jest w ogrodach, ale i na balkonach. Zachwyca rozłożystymi kwiatami i nie wymaga szczególnego traktowania. Ślimaki jej nie znoszą! Odstrasza je przede wszystkim charakterystyczny zapach tych kwiatów.

Tych roślin nie lubią ślimaki. Odstraszy je krwawnik pospolity

Krwawnik pospolity dla wielu ogrodniczek i ogrodników nie ma wielu walorów wizualnych. Ot, niewielka roślina, kwitnąca na biało i różowo. Ma jednak ogromne znaczenie w przypadku ślimaków w ogrodzie. Zajmuje sporo terenu, kiedy zadomowi się na dobrze w ogrodzie, a dzięki temu, zmniejsza obszar bytowania ślimaków. Nie znoszą sztywnych liści krwawnika i jego zapachu.

Lawenda wąskolistna na ślimaki. Piękny zapach dla szkodników jest utrapieniem

Lawenda to nie tylko kwiat, który pięknie wygląda, ale jego zapach od lat używany jest do produkcji kadzidełek, świec zapachowych, czy kosmetyków. Warto mieć ją w ogrodzie, nie tylko z tego powodu. Co by nie mówić, ślimaki mają inny gust od ludzi. W tym przypadku- zapach lawendy jest dla nich paskudnym doznaniem. Będą uciekać bardzo szybko, jeśli zasadzisz ją przed domem.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: