Sprytny sposób na kreta? Zasadź te rośliny i wypłosz go z ogrodu. Ta metoda skutecznie odstraszy szkodniki

Choć niektórzy uważają, że ą nieszkodliwymi stworzeniami. To nic bardziej mylnego. Krety mogą wyrządzić poważne szkody w trawniku i krajobrazie. Rozwiązaniem jest nauczenie się, jak pozbyć się kretów z twojego ogrodu w łatwy sposób.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Krety to małe zwierzęta kopiące nory. Budują w ziemi skomplikowane sieci tuneli i kopców, które zabijają lub uszkadzają rośliny, trawę i drzewa na zewnątrz. Spędzają większość życia pod ziemią. Jak się ich pozbyć z posesji?

Zobacz wideo Zdrowotny ogród. Te rośliny oczyszczą powietrze w domu

Jak rozpoznać uszkodzenia spowodowane przez krety na podwórku i w ogrodzie?

Choć szkody powodowane przez krety mogą wydawać się podobne do szkód powodowanych przez nornice, myszy lub gryzonie, istnieją pewne kluczowe różnice. Oto znaki, na które należy zwrócić uwagę:

  • Plamy martwej trawy są dobrym wskaźnikiem, że masz problem z kretami. Gdy krety drążą tunele, niszczą systemy korzeniowe pobliskich traw, zabijając trawę na poziomie powierzchni.
  • Gdy krety drążą tunele, przemieszczając cały brud z tunelu na powierzchnię, tworzą charakterystyczne kretowiska przy wejściu do tunelu.
  • Krety rozkopują ziemię na kawałki. Oceniając kopce na swoim podwórku, należy szukać grudek ziemi, co jest pewnym znakiem obecności kretów.

Domowy sposób na pozbycie się kretów z ogródka. Roślinna bariera

Chcesz odzyskać swoje podwórko? Oto jak pozbyć się kretów w przyjazny sposób stosując rośliny jako barierę. Zainwestuj w kwiaty w ogrodzie. Krety nie lubią roślin o silnym zapachu, takich jak żonkile, nagietki, narcyze, mięta, bazylia, czarny bez czy aksamitki. Zasadź te gatunki na obrzeżach posesji. Stworzysz tak naturalną barierę. Zaletą tego sposobu jest to, że jest on bezpieczny, humanitarny, a kwiaty będą pięknym dodatkiem do trawnika i ogrodu.

Zlikwiduj źródła pożywienia kretów. Prosty sposób

Krety uwielbiają karczowniki. Jeśli wyeliminujesz te gryzonie i inne owady na swoim podwórku, krety przeniosą się w poszukiwaniu lepszych źródeł pożywienia. Ważne jest kontrolowanie populacji ssaków za pomocą pożytecznych nicieni lub mlecznych zarodników, które zabijają karcze. Jeśli chcesz uzyskać szybsze rezultaty, użyj zamiast tego środka owadobójczego. Ten sposób jest humanitarny oraz łatwy w użyciu. Należy jednak pamiętać, że krety mogą zacząć korzystać z innych źródeł pożywienia i gatunków owadów.

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: