Domowy sposób na mrówki za mniej niż złotówkę! Użyj produktu z kuchni i pozbądź się ich na długo

Co na mrówki w domu? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Co jest najgorsze, często potrzebny jest też środek na mrówki w ogrodzie. Znamy domowy sposób na mrówki, który pomoże ci się ich pozbyć na długo. Kosztuje mniej niż złotówkę i jest niezawodny!

Mrówki to niepożądani goście, zarówno podczas grilla w ogrodzie, jak i posiłku, który spożywamy w domu. Niestety, pojawiają się najczęściej właśnie przy jedzeniu. Zwabia je np. słodki sok owocowy. Skoro pojawiły się w pobliżu kuchni- warto przegonić je tym, co w niej znajdziemy! Oto trzy propozycje sposobów na mrówki, z użyciem tanich produktów, które znajdziesz w kuchennej szafce.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Mrówki? Rybiki? Karaluchy? Jeśli masz je w domu - pozbądź się jak najszybciej. Doradzimy jak

Mrówki w domu. Preparat na mrówki może nie być potrzebny

Mrówki w domu to częsty problem. Okazuje się, że aby się ich pozbyć, specjalny preparat może wcale nie być potrzebny. Pierwszym sposobem na pozbycie się mrówek, jest użycie drożdży! Opakowanie suchych drożdży kosztuje około złotówki. Wystarczy, że zmieszasz ze sobą 100 g suchych drożdży, 100 g cukru i zalejesz jednym litrem wody. Ta mikstura rozlana do małych pojemniczków odstraszy mrówki! Pamiętaj, aby umieścić je tam, gdzie mrówki najczęściej się pojawiają.

Hanna ŚleszyńskaSukienka Śleszyńskiej jest idealna nie tylko dla Pań po 50-tce

Środek na mrówki w ogrodzie i w domu. Użyj tego, co masz w kuchennej szafce!

Drugi produkt, który znajdziesz w kuchni, a okazuje się bardzo skuteczny na pozbycie się mrówek, to proszek do pieczenia. Niestety, jest mniej humanitarny niż ten powyższy, ale działa. Odrobina proszku do pieczenia umieszczona w niewielkich naczyniach, w różnych miejscach domu, zwabi te małe owady. Kiedy go zjedzą, ich brzuszki napęcznieją, a potem... niestety może spotkać je marny los.

Fryzjer, zdjęcie ilustracyjneCzym są włosy na zapałkę? Ta fenomenalna fryzura powraca

Co na mrówki? Ten produkt mają w domu wszyscy. Skutecznie je odstraszy

Trzeci sposób na pozbycie się mrówek w domu i ogrodzie, to mąka kukurydziana. Działa tak samo, jak proszek do pieczenia, ale nie ma tak intensywnego zapachu. Możesz też posmarować powierzchnię, gdzie bytują mrówki, octem tak jak w przypadku moli spożywczych. Niestety, zapach jest silny.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: