Znajdziesz to w każdej aptece. Kosztuje 8 złotych, a odmieni zapach twojego domu

Dom to nie tylko cztery ściany i wnętrza. Odwiedzając kogoś po raz pierwszy, zanim zdążysz zwiedzić całe mieszkanie, nowe miejsce zdefiniować pomaga ci właśnie on - zapach! Pewnie nieraz zauważyłaś już, że każdy budynek ma swoją charakterystyczną, wyjątkową woń. Wciąż zastanawiasz się, co zrobić, by za nieduże pieniądze w twoim domu pachniało ładnie i przyjemnie? Ten artykuł jest właśnie dla ciebie!

Nie jest niczym odkrywczym, że brzydkie zapachy niekorzystnie wpływają na jakość życia w mieszkaniu, a w tym m.in. samopoczucie jego lokatorów. Przyjemna woń unosząca się w powietrzu może nie tylko zrelaksować i poprawić nasz nastrój, ale także stworzyć przyjemną atmosferę w czterech kątach, gdzie aż będzie chciało się przebywać!

Zobacz wideo Wspaniały zapach w kilku postaciach. Co można wyczarować z lawendy?

Popraw jakość swojego życia za jedyne 8 złotych!

Nie musisz jednak wydawać fortuny, by sprowadzić ładny zapach do twojego domu. Za jedyne 8 złotych możesz poprawić swoją jakość życia i podkreślić charakter swojego ulubionego wnętrza.

Jak to zrobić? Do ceramicznego naczynia z wodą dodaj odrobinę olejku eterycznego, który kupisz w perfumerii lub aptece już od 8 złotych. Tak przygotowane naczynie umieść na kaloryferach. Ten pachnący nawilżacz sprawi, że w przeciągu chwili w domu zacznie unosić się twój wymarzony zapach!

Naturalny sposób na komary i inne owady

Co warto wiedzieć, wspomniany olejek ma również inne wyjątkowe zastosowanie. Idealnie sprawdzi się jako środek odstraszający owady. Do przygotowania takiej mikstury nie trzeba wiele! Wystarczy jedynie olej bazowy oraz wybrane olejki eteryczne. Jako ten pierwszy możesz zastosować olej kokosowy, z pestek winogron, jojoba lub ze słodkich migdałów – wybór zależy wyłącznie od ciebie. Co ciekawe, nasz preparat odstraszający staje się skuteczniejszy, gdy dodamy do niego więcej niż jeden olejek zapachowy. Najczęściej stosuje się od 3 do 5 olejków np. miętowy, bazyliowy, lawendowy lub z trawy cytrynowej – istnieje teoria, że to właśnie ich zapach najlepiej zniechęci owady do pozostania w miejscu, w którym uniesie się ta specyficzna woń. Przygotowaną mieszankę nanieś na skórę. Wystarczy 30 minut, by zobaczyć efekty jej działania. 

Możesz także przygotować domowej roboty sprej na owady. Szklankę wody oraz ok. 20 kropli wybranego olejku eterycznego wlej do specjalnej butelki z atomizerem. Takim przygotowanym preparatem możesz spryskać nie tylko ciało, ale też ubrania, pościel i inne miejsce, przy których mogą pojawić się owady. 

Więcej o: