Co najmniej 1000 zł do koperty na wesele? "Ja bym za takie zaproszenie podziękowała"

Artykuł na temat prezentów weselnych wywołał zagorzałą dyskusję. Wiele osób jest oburzonych współczesnymi trendami. - Jeżeli młodzi robią wesele tylko dla pieniędzy, to ja bym za takie zaproszenie stanowczo podziękowała - napisała pod postem jedna z czytelniczek.

Więcej ciekawych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak zaoszczędzić czas i zadbać o środowisko przy częstym używaniu drukarki?

Temat prezentów weselnych w ostatnich latach wzbudza spore emocje. Z jednej strony nie chcemy, aby impreza okazała się dla nas sporym obciążeniem finansowym. Z drugiej, wolimy nie łamać przyjętych zasad i źle wypaść.

Niedawno na ten temat wypowiedziała się ekspertka ślubna prowadząca na Instagramie oraz TikToku profile pod nazwą "Mówię o ślubie". Opublikowała nagranie, na którym wyjaśniła, ile powinno się włożyć do ślubnej koperty.

Kiedy ktoś mówi, że do koperty ślubnej trzeba włożyć co najmniej 1000 zł. A prawda jest taka, że wkładasz, ile możesz! Najważniejsza jest Twoja obecność!

- napisała na udostępnionym filmie. 

"Nie trzeba dawać żadnych pieniędzy"

Nasz artykuł na ten temat wzbudził duże zainteresowanie. Oto najciekawsze komentarze, które pojawiły się pod postem na Facebooku. Wiele osób oburza fakt, że niektórzy czują się zobowiązani, by do koperty włożyć minimum 1000 złotych. 

Nie trzeba dawać żadnych pieniędzy. Wiadomo, że idzie się na wesele z prezentem, ale tym prezentem nie muszą być pieniądze. A jeżeli młodzi robią wesele tylko dla pieniędzy, to ja bym za takie zaproszenie stanowczo podziękowała.
Na ślub trzeba tyle, na komunię tyle. Masakra. Dajcie ludzie spokój. Zapraszacie gości czy sponsorów?

Puste koperty na wesele? "Duży nietakt"

Wielu uczestników dyskusji odniosło się także do kwestii pustych kopert. Jedna z osób wypowiadających się w tekście wyznała, że na swoim ślubie dostała kilka tego typu prezentów. 

Jeśli zaproszeni goście dają "puste koperty", to w domu weselnym powinien być bufet z odpowiednio wysokimi cenami.
Oczywiście nie ma obowiązku dawać pieniędzy czy prezentu, jednak dawanie pustej koperty uważam za duży nietakt. Jeżeli dajemy sobie prawo do decyzji, to do końca.
Wiadomo, że iść bez niczego to nietakt. Ale nie, że postaw się a zastaw

- czytamy pod naszym postem na Facebooku. 

Co sądzicie na ten temat? Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl lub edziecko@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.