Maluje się i używa protezy zębowej. Internauci oskarżają ją o oszustwo. Przesada?

- Zawsze jestem sobą, z makijażem lub bez. Nakładam cień do powiek, podkład i rzęsy, aby poczuć się lepiej, nie po to, by oszukać ludzi. Uśmiecham się z zębami i bez. Moja proteza mnie nie definiuje - mówi Ashley, która w sieci oskarżana jest o catfishing.

Więcej podobnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo "Każdy ma swoją historię". Jak zaoszczędzić czas i zadbać o środowisko?

TikTok jest obecnie jedną z najpopularniejszych platform internetowych na świecie. Użytkowniczki oraz użytkownicy dzielą się tam krótkimi filmikami, w których poruszają przeróżne tematy. Znajdziemy tam nie tylko popularne układy taneczne, lecz także trendy, makijaże, domowe triki, porady, historie z życia wzięte, a także... metamorfozy. Niektóre z nich potrafią wzbudzić wiele emocji.

Pokazuje w sieci swoje metamorfozy. Niektórzy oskarżają ją o catfishing. "Chciałbym, żeby ludzie nie łączyli piękna z wyglądem zewnętrznym"

Jedną z tiktokerek, która chętnie dzieli się swoimi metamorfozami, jest 31-letnia Ashley Butler. Kobieta ma za sobą trudną historię, a makijażowe metamorfozy pomagają jej w akceptacji siebie. Otóż jakiś czas temu Ashley była w bardzo toksycznej relacji i w wyniku przemocy domowej straciła kilka zębów. W międzyczasie uzależniła się od narkotyków, które spotęgowały utratę zębów. Postanowiła jednak zawalczyć o siebie i swoje życie. Usunęła pozostałe zęby, a podobno anonimowy darczyńca sfinansował zabieg dobrania protezy. 

Ashley ma do siebie ogromny dystans i w sieci chętnie publikuje swoje przemiany, pokazując się bez makijażu, fryzury i protezy, a następnie w pełnym make up'ie. Niektóre osoby w sieci uważają, że stosuje catfishing. 31-latka jest jednak innego zdania twierdząc, że nie ukrywa tego kim jest i jak wygląda.

Zawsze jestem sobą, z makijażem lub bez. Nakładam cień do powiek, podkład i rzęsy, aby poczuć się lepiej, nie po to, by oszukać ludzi. Uśmiecham się z zębami i bez. Moja proteza mnie nie definiuje - mówi.

Ashley swoimi metamorfozami chce dać wsparcie innym osobom:

Moja platforma jest dla wszystkich - to bezpieczne miejsce. Nikogo nie osądzam - jesteś kim jesteś i kocham wszystkich za to, kim są. Chciałbym, żeby ludzie nie łączyli piękna z wyglądem zewnętrznym.

Co to jest catfishing?

- Catfishing to jest bycie okłamywanym, to znaczy, że jest ktoś kto tworzy swoją osobowość on-line, żeby przyciągnąć do siebie i oszukać jakieś gro osób lub jedną osobę. Przyczyny takiego oszustwa mogą być różne, jednak przede wszystkim są to korzyści matrymonialne i, coraz częściej, finansowe - wyjaśniła definicję psycholożka, psychoterapeutka i seksuolożka Izabela Dziugieł, dla portalu "abcZdrowie".

Więcej o: