Najdroższe na świecie koty domowe. Jak duże rosną i ile kosztują? Nie każdy może sobie na nie pozwolić

Koty to jedne z najpopularniejszych domowych pupili. Zastanawialiście się kiedyś, ile mogą kosztować najdroższe rasy? Postanowiliśmy to sprawdzić i wiemy, że nie każdy może sobie pozwolić na taki zakup.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zarówno w Polsce jak i na świecie koty cieszą się popularnością jako pupile domowe. Rasy, które dziś przedstawimy, mają wyjątkowe wyróżniające je cechy, a jedną z nich jest zdecydowanie cena. Oto trzy najdroższe koty domowe świata.

Zobacz wideo Jaworzno. Kotka "wtargnęła" do radiowozu. Policja pokazała urocze nagranie

Małgorzata SochaZestaw Małgorzaty Sochy dodaje kobiecości. Będzie hitem tego lata!

Najdroższe na świecie koty domowe: rasa ashera to koszt nawet 500 000 zł

Na samym szczycie rankingu znajduje się dość młoda rasa ashera, która jako jedyna została opatentowana, a jej właścicielem i wyłącznym hodowcą jest firma Lifestyle Pets. Pierwsze jej osobniki pojawiły się w 2006 roku w USA a cena za jednego to nawet 500 000. Ashera to hybryda kota domowego, afrykańskiego serwala i dzikiego azjatyckiego kota bengalskiego a zwierze to powstało z myślą o alergikach. Hipoalergiczność w przypadku tej rasy została osiągnięta na poziomie 95%. Ponadto osiągają one też imponujące rozmiary 120–150 cm i 12–15 kg. Charakteryzują się gęstym, krótkim futrem o barwie od jasnożółtej do złocistej (sporadycznie zdarzają się odmiany śnieżne), które usiane jest ciemnymi cętkami.

 

Kot savannah to jeden z największych kotów domowych. Jest też jednym z najdroższych

Jednym z największych domowym kotem na świcie i zarazem jednym z najdroższych jest Savannah. To bardzo młoda rasa pierwszy osobnik urodził się 1986 roku. Powstał on z krzyżówki kota domowego z dzikim kotem serwalem. Kot ten może osiągnąć nawet metr długości, a jego waga może wynieść nawet do 20 kg! Posiada on duże, czarne uszy z białymi plamkami, bardzo długie nogi i niezbyt długi ogon, a jego krótkie futerko pokryte jest cętkami. Jego cena waha się od 4 000 zł do nawet 40 000 zł. Z natury koty te tolerują inne zwierzęta, w tym psy. Ich sierść od czasu do czasu musi być szczotkowana grzebieniem lub szczotką z miękkim włosiem. Podawane im pożywienie musi być najwyższej jakości. Z charakteru są porywcze.

 

SkrzydłokwiatJak pielęgnować skrzydłokwiat, aby pięknie kwitł? Sprawdzone metody

Najdroższe koty świata: khao manee

Khao manee to pochodząca z Tajlandii rzadka rasa kota, której nazwę możemy przetłumaczyć dosłownie jako "biały klejnot". Śnieżna maść w połączeniu z lśniącymi, czasem różnobarwnymi oczami nadaje unikatowy wygląd. W Tajlandii cieszy się dużym uznaniem, ponieważ kojarzona jest z królewskością, szczęściem i zdolnościami leczniczymi. Rasę tą uznają organizacje GCCF (od 2011 roku) i TICA (od 2015 roku), choć wzmianki o niej możemy znaleźć już w starotajskich zapiskach z XIV wieku. Jest to kot o średniej wielkości i krótkiej, gładkiej szacie. Dorosłe samce osiągają długość 30-35 cm, a nieznacznie mniejsze samice - 25-30 cm. Umaszczenie jest niemal wyłącznie białe. Waga waha się od 3 do 5 kg, a sylwetka jest szczupła i wysportowana. Oczy mogą być jasnoniebieskie, żółte, zielone albo różnobarwne, co jest najbardziej pożądane, ale i najrzadsze. Kota tego niestety nie kupimy w Polsce a jego cena to 8000$ a 10000$, czyli nawet 60 tys. zł.

 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: