Najdroższe na świecie koty domowe. Jak duże rosną i ile kosztują? Nie każdy może sobie na nie pozwolić

Koty to jedne z najpopularniejszych domowych pupili. Zastanawialiście się kiedyś, ile mogą kosztować najdroższe rasy? Postanowiliśmy to sprawdzić i wiemy, że nie każdy może sobie pozwolić na taki zakup.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zarówno w Polsce jak i na świecie koty cieszą się popularnością jako pupile domowe. Rasy, które dziś przedstawimy, mają wyjątkowe wyróżniające je cechy, a jedną z nich jest zdecydowanie cena. Oto trzy najdroższe koty domowe świata.

Zobacz wideo Jaworzno. Kotka "wtargnęła" do radiowozu. Policja pokazała urocze nagranie

Najdroższe na świecie koty domowe: rasa ashera to koszt nawet 500 000 zł

Na samym szczycie rankingu znajduje się dość młoda rasa ashera, która jako jedyna została opatentowana, a jej właścicielem i wyłącznym hodowcą jest firma Lifestyle Pets. Pierwsze jej osobniki pojawiły się w 2006 roku w USA a cena za jednego to nawet 500 000. Ashera to hybryda kota domowego, afrykańskiego serwala i dzikiego azjatyckiego kota bengalskiego a zwierze to powstało z myślą o alergikach. Hipoalergiczność w przypadku tej rasy została osiągnięta na poziomie 95%. Ponadto osiągają one też imponujące rozmiary 120–150 cm i 12–15 kg. Charakteryzują się gęstym, krótkim futrem o barwie od jasnożółtej do złocistej (sporadycznie zdarzają się odmiany śnieżne), które usiane jest ciemnymi cętkami.

 

Kot savannah to jeden z największych kotów domowych. Jest też jednym z najdroższych

Jednym z największych domowym kotem na świcie i zarazem jednym z najdroższych jest Savannah. To bardzo młoda rasa pierwszy osobnik urodził się 1986 roku. Powstał on z krzyżówki kota domowego z dzikim kotem serwalem. Kot ten może osiągnąć nawet metr długości, a jego waga może wynieść nawet do 20 kg! Posiada on duże, czarne uszy z białymi plamkami, bardzo długie nogi i niezbyt długi ogon, a jego krótkie futerko pokryte jest cętkami. Jego cena waha się od 4 000 zł do nawet 40 000 zł. Z natury koty te tolerują inne zwierzęta, w tym psy. Ich sierść od czasu do czasu musi być szczotkowana grzebieniem lub szczotką z miękkim włosiem. Podawane im pożywienie musi być najwyższej jakości. Z charakteru są porywcze.

 

Najdroższe koty świata: khao manee

Khao manee to pochodząca z Tajlandii rzadka rasa kota, której nazwę możemy przetłumaczyć dosłownie jako "biały klejnot". Śnieżna maść w połączeniu z lśniącymi, czasem różnobarwnymi oczami nadaje unikatowy wygląd. W Tajlandii cieszy się dużym uznaniem, ponieważ kojarzona jest z królewskością, szczęściem i zdolnościami leczniczymi. Rasę tą uznają organizacje GCCF (od 2011 roku) i TICA (od 2015 roku), choć wzmianki o niej możemy znaleźć już w starotajskich zapiskach z XIV wieku. Jest to kot o średniej wielkości i krótkiej, gładkiej szacie. Dorosłe samce osiągają długość 30-35 cm, a nieznacznie mniejsze samice - 25-30 cm. Umaszczenie jest niemal wyłącznie białe. Waga waha się od 3 do 5 kg, a sylwetka jest szczupła i wysportowana. Oczy mogą być jasnoniebieskie, żółte, zielone albo różnobarwne, co jest najbardziej pożądane, ale i najrzadsze. Kota tego niestety nie kupimy w Polsce a jego cena to 8000$ a 10000$, czyli nawet 60 tys. zł.

 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: