Jak dbać o storczyki, aby kwitły cały rok? Kobiety zdradziły sekret pielęgnacji. Ten trik jest banalny

Niektórzy uważają orchidee za trudne w uprawie. W rzeczywistości w odpowiednich warunkach każdy może sprawić, że roślina będzie się dobrze rozwijała. Jak dbać o storczyki? Poznaj sprawdzone i polecane przez kobiety sposoby pielęgnacji.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Sukces w opiece nad storczykami wynika z konsekwencji, a nie wiedzy. Potrzebują kilku rzeczy, więc kiedy już stworzysz im najlepsze warunki, będziesz mógł się cieszyć rośliną, rok po roku. Orchidee wydają się roślinami o zaawansowanym poziomie pielęgnacji. W rzeczywistości są niewymagające, jeśli pamięta się o paru kwestiach. Jakich?

Zobacz wideo Jak dbać o kwiaty w wazonie, aby długo były piękne?

Jak dbać o storczyki? O tym warto wiedzieć

Storczyki domowe kwitną zwykle raz w roku, a ich kwiaty mogą utrzymywać się przez kilka miesięcy. O czym należy pamiętać, chcąc zapewnić im odpowiednią pielęgnację?

  • W naturze storczyki rosną na korze drzew, dlatego należy jak najbardziej odtworzyć to środowisko. Zamiast ziemi użyj specjalnej mieszanki doniczkowej. Ponadto w razie potrzeby należy przesadzać roślinę. Oprócz nowej doniczki potrzebna jest także nowa mieszanka doniczkowa.
  • Storczyki uwielbiają światło słoneczne. Najlepiej radzą sobie w miejscu, w którym przez większą część dnia mają dostęp do jasnego, pośredniego światła.
  • Podlewaj roślinę oszczędnie, ale regularnie. Najlepiej nie podlewać storczyków częściej niż raz w tygodniu wodą o temperaturze pokojowej. Po podlaniu wyjmij go z ozdobnej doniczki i pozwól mu całkowicie wyschnąć, zanim umieścisz go z powrotem.

Porady od kobiet z grupy "Perfekcyjne Panie Domu". Sprawdzone i polecane sposoby

Na popularnej grupie na Facebooku, której nazwa brzmi "Perfekcyjne Panie Domu (Porady: sprzątanie, dom, ogród)" można również znaleźć wiele rozwiązań. Jedno z nich dotyczy sposobu dbania o storczyki. Wśród komentarzy pojawiło się wiele cennych i co ważniejsze sprawdzonych rad. Oto najpopularniejsze z nich: 

Koleżanka mi poradziła podlać raz w miesiącu woda z czosnkiem. Pokroić w większe lub mniejsze kawałki i zalać wrzątkiem. Odczekać 12 godzin, odcedzić czosnek i podlać
Raz w tygodniu wkładam storczyka do miseczki z wodą na pół godziny, raz w miesiącu odżywka.
Robię „miksturę-czosnek, skórki banana, woda" wszystkie składniki dozuje na (mikstura przegryza się ok. 2 dni). Obserwuję korzenie storczyków, kiedy robią się szare, wkładam je do miski z „wywarem" na całą noc. Storczyki mają zdrowe liście, rosną i kwitną jak szalone.

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: