Moskitiera, której nie widać. Pokochacie to rozwiązanie!

Wszyscy czekamy na lato, ale niekoniecznie na komary. Niestety w ciepłe dni i noce będą nas męczyć i w tym roku. Są jednak sposoby na to, aby pozbyć ich się z domu. Przynajmniej w zaciszu domowym możemy mieć spokój!

Więcej podobnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl 

Niewidzialna moskitiera, którą przygotujesz w kilka minut

Komary najbardziej dokuczają nam wieczorem i w nocy. Każdy zna dobrze te nieprzespane noce, gdy jeden owad wleci do naszego pokoju i skutecznie rujnuje nam sen. Jest jednak świetny sposób na zapobieganie takim sytuacjom. I można spać przy otwartym oknie!

Nie trzeba kupować specjalnych preparatów do wkładania do gniazdek elektrycznych, nie trzeba nawet montować moskitiery. Można samodzielnie przygotować taką, której nie widać gołym okiem. Potrzebujemy do tego jedynie… octu!

Ten składnik, który z pewnością każdy ma w kuchni, jest skutecznym odstraszaczem wszelkich owadów. Wystarczy wymieszać ocet z wodą w proporcjach 1:1 i przelać go do butelki ze spryskiwaczem. Potem spryskujemy ramy okienne. I gotowe. Można spać przy otwartym oknie, bo nasza niewidzialna moskitiera skutecznie nas chroni.

Zobacz wideo Jak wyczyścić kran i usunąć osad z kamienia? Podpowiadamy

Ocet pomoże też uśmierzyć ból

To nie jedyne zastosowanie octu w walce z komarami. Świetnie sprawdzi się on także, gdy już komar nas ugryzie. Uśmierzy ból i swąd. Na dodatek będzie działać kojąco i odkażająco. Wystarczy tylko przyłożyć okład z octu na bolące miejsce. Gotowe!

Więcej o: