15 emerytura, czy druga waloryzacja 2022? Rząd ma pomysł na o wiele większy zastrzyk gotówki

To, czego pragną seniorzy to 15 emerytura i druga waloryzacja 2022. Do tej pory rząd zaprzeczał, aby pojawiła się na nie jakakolwiek szansa. Teraz przychodzi z nową propozycją. Wyjaśniamy, na czym polega. Przypominamy też, kiedy wypłata 14 emerytury 2022.

W 2022 roku seniorów spotkało miłe zaskoczenie. Rząd zdecydował, że ponownie wypłaci czternastą emeryturę, pomimo tego, że wcześniej stanowczo zaprzeczał. To właśnie dlatego emeryci mają nadzieję, że piętnasta emerytura będzie możliwa. Ponieważ inflacja przekroczyła już 12 procent, domagają się kolejnego zastrzyku gotówki. Do tej pory rządzący sugerowali, że w ewentualnej przyszłości wprowadzą drugą waloryzację świadczeń. Teraz, pojawiło się zupełnie nowe rozwiązanie.

Interesuje cię tematyka świadczeń? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Gawkowski: PiS szuka trików i sztuczek finansowych, które mają sprowadzić pieniądze do budżetu

15 emerytura 2022 jest możliwa? Najnowsze informacje

Rząd zaprzeczał, aby piętnasta emerytura była w ogóle możliwa. Na dzień dzisiejszy niewiele się zmieniło. Pomimo tego, że prezydent Andrzej Duda z początku popierał ten pomysł, ze względu na obecne inwestycje Kraju nie ma takiej możliwości. Jak donosi portal bankier.pl, poseł PIS Stanisław Szwed w jednej z ostatnich wypowiedzi przekazał informację, pytany o 15 emeryturę:

Nie będzie jej, ponieważ emeryci mogą skorzystać z kwoty wolnej od podatku, co w praktyce oznacza, że świadczenia do 2500 zł nie są objęte podatkiem

Druga waloryzacja 2022 jest możliwa? Niestety, wiadomości rozczarowują

W ankiecie prowadzonej przez Super Express ujawniono, że większość Polaków i Polek wolałaby drugą waloryzację, od możliwości wypłacenia 15 emerytury. Najnowsze informacje, a dokładniej wypowiedź posła Stanisława Szweda, cytowanego przez Super Biznes brzmi:

Nie przewidujemy drugiej waloryzacji. Tę marcową wzmocniliśmy w tym sensie, że podnieśliśmy wskaźnik wzrostu wynagrodzeń. On tradycyjnie przyjmowany jest na poziomie 20 proc. wzrostu wynagrodzeń. My przyjęliśmy 60-proc. wskaźnik. Emerytury były więc waloryzowane na poziomie 7 proc. To wysoka waloryzacja

15 emerytura i druga waloryzacja nie jest możliwa, ale rząd ma nowe plany

Aby poprawić sytuację finansową Polaków i Polek rząd 4 czerwca na konferencji PIS ogłosił nowe rozwiązania. Mówi się obecnie o projekcie podwyższenia świadczenia 500 plus do 700 plus, oraz dodatkowych 7 dniach pełnopłatnego urlopu dla pracowników, celem regeneracji sił.
Póki co, pozostaje czekać na 14 emeryturę, której wypłata już od sierpnia tego roku.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: