Masz ten produkt z Ikei? Zwróć go do sklepu. Zostaje wycofany z powodu "zwiększonego ryzyka wybuchu"

Ikea wydała komunikat, w którym informuje o wycofaniu ze sprzedaży kawiarki marki Metallisk. Jako powód sieć wskazała "zwiększone ryzyko wybuchu". Klienci mogą liczyć na zwrot pieniędzy.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Sprawa IKEA. Czy pracodawca może zwolnić za poglądy? Mecenas Eliza Kuna wyjaśnia

Komunikat o zaprzestaniu użytkowania kawiarki na płytę kuchenną Metallisk wydała na swojej stronie zarówno Ikea, jak i Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Osoby, które zakupiły ten produkt, powinny skontaktować się z siecią sklepów. 

Te kawiarki Ikea wycofuje z rynku 

Wydany komunikat nie dotyczy wszystkich kawiarek Metallisk. Mowa tylko o modelach na płytę kuchenną o pojemności 0,4 l z zaworem bezpieczeństwa ze stali nierdzewnej, oznaczone datami pomiędzy 2040 i 2204 (rok tydzień)

Akcją wycofania z rynku objęte są tylko kawiarki z zaworem bezpieczeństwa ze stali nierdzewnej (w kolorze srebrnym/szarym) i nie dotyczy ona żadnych innych produktów — można przeczytać w oficjalnym komunikacie.

Jako powód tej decyzji wskazano zwiększone ryzyko wybuchu podczas użytkowania, które wzrosło po zmianie materiału oraz konstrukcji zaworu bezpieczeństwa. 

Osoby, które zakupiły te kawiarki powinny skontaktować się z Ikea

Klienci sklepów Ikea, którzy zakupili wyżej wspomniany model, powinni zaprzestać użytkowania urządzenia oraz zwrócić go do sklepu Ikea

Można to zrobić w dowolnym punkcie. Dowód zakupu, czyli paragon nie jest wymagany. Jak czytamy w komunikacie, więcej informacji można uzyskać również pod bezpłatnym numerem telefonu 22 275 05 00.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: