Znamy skuteczny sposób na kunę w domu i samochodzie. Jest szybki i banalny w wykonaniu

Jaki jest skuteczny sposób na kunę, która zadomowiła się w domu lub w naszym samochodzie? Ten niechciany gość, choć na pierwszy rzut oka wydaje się niegroźny, to potrafi wyrządzić wielkie szkody. Wiemy, jak wyprosić go skutecznymi domowymi metodami.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kuna domowa zwłaszcza gdy ma pd opieką młode szuka bezpiecznego schronienia. Często idealną lokalizacją okazuje się nasz dom, garaż czy nawet samochód. Szkody, jakie powodują te stworzenia to m.in. przegryzione przewody w samochodzie, ale także zniszczone ocieplenie dachu czy izolacji domu. Zmuszają wtedy właścicieli do napraw i wymian, narażając ich w ten sposób na niemałe koszty. Jak pozbyć się niechcianego lokatora? Wyjaśniamy.

Zobacz wideo Domowe sposoby na oparzenia słoneczne. Sprawdź, jak tanio i skutecznie pomóc swojej skórze po opalaniu

Jaki jest skuteczny sposób na kunę? Wykorzystaj hałas

W związku z tym, że kuna ma wrażliwy słuch, to jednym ze skuteczniejszych domowych sposobów na nią jest hałas. Jak wygonić ją w ten sposób z domu? Możemy przesuwać meble bądź puszczać głośną muzykę. Dźwięki nie muszą być wysokie, by działały na kunę drażniąco, zwłaszcza wówczas kiedy ona śpi, a więc w dzień. Zmusi ją to do poszukania innego cichszego lokum.

Skuteczny sposób na kunę mamy w swoich domach. Dokładniej w łazienkach

Kuny poza wrażliwym słuchem mają też wyczulony węch. Chcąc pozbyć się jej z domu, warto to wykorzystać. Okazuje się, że posiadamy w swoich łazienkach idealny środek. Mowa tutaj o kostkach do WC. Aby ta metoda zadziałała, musimy jednak pamiętać, aby:

  • zawiesić ją w rękawicach, aby nie pozostawić zapachu ludzkiego ciała, 
  • zapach kostki należy co jakiś czas zmieniać — kuny szybko się przyzwyczajają.

Kuna bardzo szybko się uczy. Jak się jej pozbyć skutecznie?

Chcąc wyprosić kunę z naszego domu czy samochodu, musimy wiedzieć, że zwierze to bardzo szybko się uczy. Z tego też powodu żadna najskuteczniejsza pułapka czy odstraszacz nie zadziała jeżeli będzie stosowana przez długi czas. Aby stosowanie wymienionych powyżej środków było skuteczne, należy używać ich zamiennie. W przeciwnym razie kuna szybko zauważy powtarzalność dźwięku i uzna go za nieszkodliwy.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: