Pamiętacie Lex z filmu "Jurassic Park"? Dzisiaj Ariana Richards ma już 42 lata. Jest nie do poznania!

Już 10 czerwca w kinach odbędzie się premiera "Jurassic World: Dominion", czyli kolejna część kultowej produkcji o dinozaurach, która została zapoczątkowana w latach 90. Film wzbudza duże emocje, ponieważ na ekranie będziemy mogli zobaczyć niektóre gwiazdy z poprzednich serii. Choć Ariana Richards wcielająca się niegdyś w rolę Lex do nich nie należy, to wzięła udział w poniedziałkowej uroczystej premierze w Los Angeles. Jak zmieniła się przez lata?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Popkultura odc. 119

"Jurassic Park" po raz pierwszy ukazał się widzom w 1993 roku. Film na podstawie książki Michaela Crichtona w reżyserii Stevena Spielberga został nagrodzony trzema Oscarami oraz okrzyknięty jedną z najbardziej dochodowych produkcji w historii kinematografii. Dla niektórych aktorów był także początkiem światowej kariery. Mowa tutaj, chociażby o Arianie Richards, która wcielała się w rolę Lex Murhpy. 

Grażyna Torbicka Ta sukienka Grażyny Torbickiej jest idealna dla pań po 50-tce. "Ikona"

"Park Jurajski" nie był debiutem młodej gwiazdy kina. Na pewno otworzył jej zaś drzwi do wielkiej kariery

Ariana Clarice Richards urodziła się 1979 w Healdsburgu. Z aktorstwem związana była już od dzieciństwa. W wieku 10 lat otrzymała rolę Carol w filmie "Renifer Świętego Mikołaja". Została po niej nawet nominowana do Nagrody Młodych. 

 

Jednak to właśnie rok 1993 okazał się w przypadku 13-letniej wówczas Ariany przełomem. Obsadzono ją w roli Lex w filmie "Park Jurajski". Zagrała w nim wnuczkę założyciela słynnego parku dinozaurów Johna Hammonda. Przed oficjalnym otwarciem udaje się ona m.in. z dr. Alanem Grantem (Sam Neill) oraz Ellie Sattler (Laura Dern) na zwiedzanie obiektu. Tam niestety na skutek awarii zasilania, grupa musi walczyć o przetrwanie. Ponownie Richards wcieliła się w rolę Lex cztery lata później w filmie "Zaginiony świat: Park Jurajski".

'Park Jurajski' (1993)'Park Jurajski' (1993) kadr z filmu 'Jurassic Park' (1993)

Bikini Nowy sposób na noszenie majtek od bikini. Ten trend podbija TikToka

Z okazji premiery "Jurassic World: Dominion" mogliśmy zobaczyć, jak filmowa Lex zmieniła się przez te lata

W 2003 roku Richards zrezygnowała z aktorstwa i postanowiła zająć się malarstwem. O przyczynach tej decyzji wypowiedziała się w 2011 roku w wywiadzie dla magazynu "Interview". Miała bowiem dość, że niezależnie od tego, gdzie się uda, ludzie ją rozpoznają. 

 

42-latka wzięła niedawno udział w oficjalnej premierze najnowszego filmu "Jurassic World: Dominion" w reżyserii Colina Trevorrowa. Choć w produkcji nie zobaczymy Ariany, to chętnie pozowała na ściance. Zdjęcia z czerwonego dywanu udostępniła na swoim instagramowym koncie. 

 
 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: