Jak zrobić loki bez lokówki? Wystarczą słomki i odrobina czasu. Ta metoda jest banalnie prosta

Aby posiadać piękne bujne loki, nie potrzebujemy wcale lokówki. Istnieją inne metody, które nie zniszczą nam włosów wysoką temperaturą. Jak się okazuje, do jednego z nich potrzebne są tylko plastikowe rurki do napojów.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Bujne loki są często marzeniem wielu kobiet. Jednak nasze gusta często się zmieniają wręcz z dnia na dzień. Co gdy chcemy posiadać piękne loki bez lokówki ani tak zwanej trwałej? Okazuje się, że wystarczą nam jedynie słomki i cztery proste kroki.

Zobacz wideo Loki przy pomocy prostownicy. Pokazujemy, jak to zrobić

Afro loki na słomki: skąd fenomen tej fryzury?

Piękne, gęste i drobniutkie loki na głowie to marzenie wielu kobiet. Popularnie robiona w salonach fryzjerskich "trwała" jest jedną z metod uzyskania takiego efektu. Jest on jednak długotrwały. Co jednak gdy chcemy uzyskać go tylko na kilka dni? Warto wykorzystać do tego słomki. Fenomen tego tryku polega na jego prostocie wykonania.

Jak przygotować włosy do kręcenia ich na rurkach?

Jeżeli twoje włosy są naturalnie proste, warto odpowiednio przygotować do zakręcenia. W tym celu umyj głowę dobrym szamponem bez SLS. Następnie nałóż odżywkę regenerującą. Dlaczego to takie ważne? Przed stworzeniem wymarzonej fryzury musimy nawilżyć włosy, co zapobiegnie ich puszeniu i łamaniu, podczas nawijania na słomki. Pamiętaj również, aby nawijać lekko wilgotne włosy (niemokre!), dlatego po umyciu nie używaj suszarki. Odciśnij delikatnie nadmiar wody ręcznikiem i zostaw kosmyki do samoistnego wyschnięcia. Nigdy nie wykonuj loków na mokrych włosach, ponieważ doprowadzi to do ich wyrywania i łamania.

Jak zrobić loki bez lokówki? Wystarczą słomki

Jeżeli nasze włosy odpowiednio wyschły, do wykonania na nich bujnych loków potrzebujemy słomek od napoi. Dostępne są one w wielu sklepach, więc powinniśmy zakupić je bez problemu. Ten osobliwy sposób na bujne loki afro jest bardzo prosty. Cały proces kręcenia zamyka się w 4 krokach:

  1. Nawijaj poszczególne pasma o szerokości 2-3 centymetrów na słomkę – jeśli chcesz uzyskać skręt na całej długości, nawijanie wykonuj u nasady, najlepiej zaczynając od czubka głowy. Kosmyk włosów na rurce musi być dość gruby, gdyż po ściągnięciu rurek, pojedyncze loki należy rozdzielić na kilka części. Liczba rurek zakręconych na głowie powinna wynosić ok. 20. Oczywiście w zależności od gęstości włosów.
  2. Zaraz po zawinięciu zabezpiecz włosy przed zsuwaniem. Pamiętaj, że słomki są śliskie, dlatego niezbędne będzie użycie wsuwek, klipsów lub gumek do włosów. Pamiętajmy, aby rurki zwisały pionowo.
  3. Zostaw na określony czas – jeśli Twoje włosy łatwo się kręcą, wystarczą 2 godziny. Jeśli nie, to możesz zostawić słomkowe papiloty na noc.
  4. Zdejmij słomki i rozdziel pasma, zaczynając od czubka głowy. Bardzo ważne jest, abyś nie użyła do tego grzebienia, bo cały efekt pryśnie. Pasma rozdziel palcami, możesz też delikatnie wstrząsnąć włosy, aby nieco się rozciągnęły.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: