Jak pielęgnować hortensje, aby pięknie kwitły? Jest kilka ważnych zabiegów, o których należy pamiętać

Jak pielęgnować hortensje, aby pięknie kwitły? Roślina ta bywa wymagająca i musimy pamiętać, aby wykonywać przy niej kilka zabiegów. Jeżeli zrobimy to prawidłowo, odwdzięczy się niezapominanym wyglądem.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Hortensja ogrodowa to jeden z najładniejszych krzewów ozdobnych, które bardzo często pojawiają się też w Polskich ogrodach. Uprawa hortensji nie jest trudna, ale wymaga przestrzegania kilku ważnych zasad. Bez nich roślina ta może nie zakwitnąć.

Zobacz wideo Zastanawiasz się, co możesz wyczarować z lawendy? Mamy dla ciebie aż cztery propozycje!

Marcelina Zawadzka Marcelina Zawadzka cała na biało! Sukienka idealna do letnich stylizacji

Jak pielęgnować hortensje, aby pięknie rosła? Ważne jest nawożenie

Istotą właściwej pielęgnacji hortensji jest odpowiednie nawożenie. Wówczas roślina ma szansę w pełni się rozwinąć. Należy wykonać je w okresie czerwca oraz lipca. Hortensja jest krzewem, który lubuje się nawozach płynnych wieloskładnikowych z przewagą nawozów azotowych. Wiec możemy wykorzystać tutaj także gnojówkę z pokrzywy. Lipiec to natomiast idealny moment, aby użyć nawozów fosforowych oraz potasowych. Z początkiem września powinniśmy zaprzestać nawożenia i jednocześnie ograniczyć podlewanie. Dzięki temu pędy "zdążą zdrewnieć na zimę".

Jak zadbać o hortensje, żeby pięknie kwitły?

Dla hortensji bardzo ważna jest odpowiednia ilość wody w podłożu. Dlatego należy najlepiej obficie podlewać roślinę kilka razy w tygodniu. Pamiętaj jednak aby nie dawać jej codziennie w mniejszej ilości, dbaj też o to, aby kwiaty pozostawały suche. W ciepłe dni podlewaj roślinę najlepiej wczesnym ranem lub wieczorem. W tych momentach roślina znajduje się w „stanie spoczynku" i najlepiej pobiera wodę.

Jak i kiedy sadzić piwonie? Dzięki tym banalnym zasadom w następnym roku pięknie zakwitną Jak i kiedy sadzić piwonie? Dzięki tym zasadom pięknie zakwitną

Czego nie lubią hortensje? Najbardziej mrozu

Hortensja ogrodowa należy do gatunku roślin, który często przemarza. Pąki kwiatowe hortensji ogrodowej, które zawiązują się w roku poprzednik, są wrażliwe, i jeśli zmarzną, roślina nie zakwitnie. Jeżeli zależy nam na tym, aby hortensja była zdrowa i piękna należy okrywać ją na zimę. Innym ważnym zabiegiem jest przycinanie.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: