Jak doczyścić gofrownicę bez użycia środków chemicznych? Ten sposób nic nie kosztuje!

Podpowiadamy, jak doczyścić gofrownicę, lub opiekacz. Aby to zrobić, nie potrzebujesz żadnych środków chemicznych. Możesz zaoszczędzić pieniądze, znając ten jeden trik.

Gofry i tosty lubią niemal wszyscy. Niestety, czyszczenie gofrownicy lub opiekacza nie należy już do najprzyjemniejszych. Ser przykleja się do rozgrzanych ścianek, a masa gofrowa zalega na kratce. Mamy sposób na to, aby takie czynności nie były utrapieniem. Bez szorowania i środków chemicznych!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czyścimy osad i kamień - domowe sposoby na trudne zabrudzenia

Jak doczyścić gofrownicę i opiekacz? Najpierw sprawdź, jak temu zapobiec

Zanim ubrudzisz gofrownicę lub opiekacz, zastanów się jak temu zapobiec. Nie używanie ich jest rozwiązaniem, ale przecież po to je masz, aby pomagały przyrządzić wyśmienite posiłki. Sposoby na zniwelowanie zabrudzenia są dwa. W przypadku opiekacza- ścianki możesz wyłożyć papierem do pieczenia, a tosta, czy wrapa włożyć między arkusze. Po upieczeniu wyrzuć papier do kosza. W przypadku gofrów będzie nieco trudniej. Nierówna powierzchnia i zagłębienia muszą być wypełnione ciastem. W tej sytuacji pozostaje folia aluminiowa, lub posmarowanie ścianek olejem kokosowym, lub cienką warstwą oliwy. Wtedy szansa na przywieranie ciasta będzie o wiele mniejsza. 

Katarzyna Cichopek"Zjawiskowa bluzka" Kasi Cichopek wyszczupla talię. Kupisz ją już za 52 zł

Jak doczyścić gofrownicę bez używania środków chemicznych? 

Kluczem do wyczyszczenia brudnych powierzchni jest wysoka temperatura. W przypadku patelni po smażeniu naleśników, gofrownicy i opiekacza zasada jest ta sama. Jeśli od razu po jej użyciu zabierzesz się za czyszczenie- problem powinien rozwiązać się sam. Nie zostawiaj tego na później. Im gorętsza jest brudna powierzchnia, tym łatwiej usunąć zabrudzenia. Odłącz urządzenie od prądu i weź do ręki ściereczkę z mikrofibry. Upewnij się, że jest wystarczająco gruba, aby cię nie poparzyć. Zaschnięte resztki powinny odpaść same i zamienić się w kruchą i sztywną masę. 

co sadzić w czerwcuCo sadzić w czerwcu? To najlepszy moment na wzrost dla tych roślin

Jak doczyścić gofrownicę i opiekacz bez szorowania? Jest jeszcze jeden sposób

Jeśli powyższy sposób zawiódł, pozostaje inny trik. Czyszcząc zaschnięte resztki, nie wolno za bardzo zwilżyć ścierki, czy gąbki, ponieważ brud rozmoknie i będzie przywierał jeszcze bardziej. Zamiast tego, skrop delikatnie wodą ze spryskiwacza potrójną warstwę ręczników papierowych. Włóż między ścianki gofrownicy, lub opiekacza i zamknij na godzinę, lub dwie. Brud powinien po tym czasie "puścić".

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: