Tego nie zjedzą dermatolog i kosmetolog. 5 produktów, które powinniśmy wykreślić z diety

Nawet najlepsza pielęgnacja nie pomoże nam zachować zdrowej i młodej skóry na dłużej, jeśli odżywiamy się byle jak. O skórę należy dbać też od wewnątrz. Liczy się też to, co jemy! Każdy dermatolog i kosmetolog odradzi nam pięć produktów, które na co dzień znajdują się w naszej diecie.

Więcej podobnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl 

Dużo mówi się o szkodliwości ostrych produktów i czekolady. Wiele osób skarży się, że po nich wyskakują im wypryski na twarz, pojawiają się zaczerwienia. Inni wskazują, że podobne problemy skórne mają po spożywaniu nabiału. Co na ten temat twierdzą eksperci? Oczywiście zgadzają się z tym! Ale zaznaczają też, że każdy może reagować inaczej na dany produkt.  Serwis EatThis.com wraz z ekspertami przygotował listę aż 15 produktów, których powinniśmy unikać. My przedstawiamy pięć kluczowych, które na co dzień znajdują się w naszej diecie.

Tłuste mięso

Tłuste mięso to prosta droga do podwyższonego stężenia insuliny we krwi. Insulina stymuluje produkcję hormonów. To prosta droga do… trądziku.

Tłuste mięsa mają wysoką zawartość tłuszczów nasyconych. Lepiej szukać chudej wołowiny, czy też piersi z indyka czy kurczaka

– wyjaśnia dr Michele Green w rozmowie z EatThis.com.

Sztuczne słodziki

Nawet napoje czy sosy do makaronu są dosładzane sztucznie. Nie tylko słodycze! A to może wpływać na kondycję skóry.

Sztuczne słodziki mogą wpływać na hormony tak jak cukier, dlatego mogą również przyczyniać się do powstawania trądziku. Ponadto nadmiar cząsteczek cukru wiąże się z kolagenem i elastyną w procesie zwanym glikacją, który ostatecznie powoduje, że włókna kolagenu i elastyny tracą swoją siłę i elastyczność, przyczyniając się do starzenia się skóry.

- podkreśla ekspert.

Mleko i produkty mleczne

Mleko krowie podnosi poziom insuliny, a to zwiększa poziom krążącego kortyzolu, który wiąże się z naszymi gruczołami łojowymi, zwiększając produkcję sebum. Mleko nie wywoła trądziku, ale może uaktywnić predyspozycje do niego

- tłumaczy dr Diane Madfes, adiunkt dermatologii w Mount Sinai School of Medicine.

Zobacz wideo Anna Lewandowska zorganizowała Q&A. Odpowiedziała na pytania o alkohol

Alkohol

Alkohol źle wpływa na nasz organizm z oczywistych względów. Dodatkowo może przyspieszać procesy starzenia. Odwadnia te organizm, a to sprawia, że drobne linie i zmarszczki będą bardziej widoczne.

Fast food

To już oczywista oczywistość. Fast food to kalorie, niezdrowe tłuszcze i węglowodany. Dieta oparta o te składniki źle wpłynie na naszą skórę. Trądzik pojawi się bardzo szybko.

Więcej o: