Ekspertka wyjaśnia, jak często zmieniać majtki. Odpowiedź wcale nie jest taka oczywista

Odpowiedź na pytanie, jak często zmieniać majtki, z pozoru jest łatwa. Większość osób powie, że codziennie. Eksperci mają inne zdanie, które może cię zaskoczyć. Okazuje się, że w niektórych przypadkach należy zmieniać je częściej, a w niektórych całkiem z nich zrezygnować! Wyjaśniamy.

Zdecydowana większość z nas zmienia bieliznę codziennie. To jeden z podstawowych nawyków dotyczących higieny. Majtki, które lądują w koszu na pranie pod koniec dnia, to odruchowa czynność, jak mycie zębów przed snem. Okazuje się, że zmienianie ich raz może nie wystarczyć. Dlaczego?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Bielizna, która wykrywa gwałt w czasie rzeczywistym. I powiadamia najbliższych o niebezpieczeństwie

Jak często zmieniać majtki? Ekspertka mówi: przynajmniej raz dziennie

Czyste majtki zakładamy rano, zdejmujemy je najczęściej wtedy, kiedy kładziemy się spać. Zdaniem dr Shirin Lakhani z Elite Aesthetics to może nie wystarczyć. W rozmowie z "The Independent" lekarka przedstawiła swoje stanowisko w tej sprawie. Powiedziała o tym, że majtki należy zmieniać również wtedy, kiedy jesteśmy spoceni, lub spocone po silnej aktywności fizycznej, lub ze względu na temperaturę np. latem. Pot może bowiem prowadzić do odparzeń, podrażnień i rozwijania się bakterii.

Bielizna pobiera dużo martwego naskórka z okolic intymnych, a także bakterii- zarówno tych zdrowych, naturalnie występujących, które mają wszyscy, jak i bardziej szkodliwych, które mogą być wynikiem infekcji, takich jak pleśniawki i choroby przenoszone drogą płciową

-powiedziała na łamach "The Independent".

Jak często zmieniać majtki i jak często je wymieniać?

Ta sama ekspertka rzuciła też światło na inny aspekt noszenia bielizny. Jej zdaniem, całą bieliznę, jaką mamy w domu, a zwłaszcza majtki należy wymieniać raz do roku. Pranie nie zawsze jest w stanie usunąć ewentualne bakterie, pasożyty, czy martwy naskórek, który może generować infekcje. Warto zatem wyrzucić zapas, który mamy i wymienić na nowy, który posłuży nam przez kolejny rok.

Czy spanie w majtkach jest zdrowe? Odpowiedź może zaskoczyć

Kto nigdy nie spał w za dużym T-shircie i majtkach niech pierwszy rzuci kamieniem. Niestety, z pozoru wygodny strój nocny, może być niebezpieczny dla naszego zdrowia. Bielizna nocna powinna być luźna, swobodna i nieuciskająca miejsc intymnych. Swobodny dopływ powietrza to podstawa! Przez "wietrzenie" mamy pewność, że drożdże i bakterie nie rozwiną się w miejscu, gdzie jest sucho i czysto. Warunki do ich rozprzestrzeniania, to m.in. właśnie pot, śluz i ogólnie pojęta wilgoć.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: