Rozdwojone końcówki to twoje utrapienie? Ten produkt to najlepsze serum. Kosztuje mniej niż 13 zł

Rozdwojone końcówki włosów powstają, gdy kosmyki stają się suche, łamliwe i postrzępione. Prawie każdy z nas w pewnym momencie będzie miał do czynienia z takim stanem. Jak sobie z nimi radzić oraz jak przeciwdziałać ich powstawaniu?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Rozdwajanie się końcówek może być spowodowane działaniem ekstremalnych warunków atmosferycznych oraz technikami pielęgnacji. Zalicza się do nich suszenie, prostowanie i kręcenie. Przyczyniają się do nich także chemiczne produkty. Wiele osób codziennie używa produktów do włosów, więc rozdwajanie końcówek jest powszechne. Jak sobie z nimi radzić?

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Rozdwojone końcówki. Jak się ich pozbyć?

Rozdwojonych końcówek nie da się naprawić. Jedynym sposobem na pozbycie się ich jest ich obcięcie. Maseczki do włosów są często reklamowane jako środek na rozdwojone końcówki. Mimo że nawilżają one kosmyki i mogą pomóc ukryć zniszczone pasma, to nie sprawią, że znikną.

Jak zapobiegać rozdwajaniu się końcówek? Praktyczne wskazówki

Trudno jest zapobiegać rozdwajaniu się końcówek. Są jednak rzeczy, które możesz zrobić, aby zmniejszyć ich częstotliwość i nasilenie.

  • Regularnie podcinaj włosy, najlepiej co sześć tygodni.
  • Wybieraj całkowicie naturalne szampony, które nie zawierają szkodliwych składników.
  • Po umyciu włosów stosuj odżywkę.
  • Do rozczesywania mokrych włosów używaj grzebienia z szerokimi zębami.
  • Ogranicz usługi, które niszczą włosy, takie jak farbowanie i prostowanie chemiczne.
  • Używaj produktu termoochronnego i ogranicz do minimum stosowanie wysokiej temperatury.

Jak ukryć rozdwojone końcówki? Sięgnij po olejki

Oleje to odżywiające produkty, które pomagają przywrócić nawilżenie. Świetnie nadają się do ukrywania rozdwojonych końcówek i poprawiania ogólnego wyglądu. Jaki wybrać?

  1. Pozyskiwany z migdałów, olejek ze słodkich migdałów ma właściwości nawilżające i nie obciąża włosów. Można go stosować bez spłukiwania lub wcierać w wilgotne pasma. 
  2. Bogaty olejek arganowy pochodzi z nasion drzew arganowych występujących w Maroku. Ma właściwości głęboko nawilżające i dodaje kosmykom blasku. Wetrzyj kilka kropel w wilgotne lub suche włosy i przeczesz je.

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: