Domowy sposób na mrówki. Pozbądź się ich na dobre z domu i ogrodu za mniej niż 3 zł

Domowe sposoby na mrówki są zdecydowanie bardziej ekologiczne, a równie skutecznie jak gotowe środki odstraszające. Nie trzeba przy tym wydawać na nie majątku. Wystarczy sięgnąć po produkty znajdujące się w naszej kuchni.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Mrówki? Rybiki? Karaluchy? Jeśli masz je w domu - pozbądź się jak najszybciej. Doradzimy jak

Choć mrówki nie są dla nas groźne, to ich obecność może być uciążliwa. Oczywiście jedna mrówka nie wzbudzi naszej czujności, ale warto pamiętać, że pozostawiają one ślady z feromonów. Wyznaczają one później trasę dla pozostałych mrówek z gniazda do źródła pożywienia. Nie należy zatem zwlekać, gdy zobaczymy je w naszym domu lub ogrodzie

Opryski na mrówki w ogrodzie. Jest całkowicie bezpieczny dla roślin 

Ocet i woda w proporcji 1:1 to idealna mieszanka na mrówki. Taki oprysk jest nieszkodliwy dla naszych roślin, tani, a co najważniejsze skuteczny. Odstraszy mrówki i zapobiegnie ich kolejnym wizytom. 

Domowy sposób na mrówki w domu. Wykorzystaj te produkty 

Nasza kuchnia jest bogata także w wiele innych naturalnych środków odstraszających mrówki. Mowa tutaj, chociażby o proszku do pieczenia, sodzie czy cynamonie. Rozsypanie tych produktów w miejscach, gdzie pojawiają się mrówki, może przynieść zadziwiające efekty. Oczywiście możemy ten sposób wykorzystać z powodzeniem też w ogrodzie. 

Rośliny odstraszające mrówki. Warto mieć je w swoim domu i ogrodzie

Nie można pominąć również zapachów, dzięki którym zniechęcimy owady do odwiedzania naszego ogrodu oraz domu. Najlepszym wyborem będą zioła, które nie tylko odstraszą mrówki, ale także świetnie sprawdzą się jako aromatyczny dodatek do potraw. Mowa tutaj o: 

  • rozmarynie,
  • majeranku,
  • tymianku,
  • mięcie. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: