Najdroższe na świecie zwierzęta domowe. Ich ceny zwalają z nóg. Taki pupil nie jest na każdą kieszeń

Zakup rasowego psa czy kota może być w niektórych przypadkach niemałym wydatkiem. Nie są to jednak jedne zwierzaki, które często wybieramy na domowych towarzyszy. Ceny niektórych z nich mogą przyprawić natomiast o zawrót głowy. Przedstawiamy trzy najdroższe na świecie zwierzęta domowe.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Mężczyzna brutalnie przerzucił psa przez dwumetrową bramę przytuliska

Zwierzęta mogą wnieść wiele radości do naszego życia. Stają się nie tylko naszymi codziennymi towarzyszami, ale dla wielu również prawdziwymi przyjaciółmi. W niektórych przypadkach można rzec, że przyjaźń ta jest jednak dość droga. Zakup poniższych pupili wiąże się bowiem z niemałymi kosztami. 

Kot savannah to koszt od 4000 do nawet 20 000 zł. To nietypowy koci kompan

Ta rasa została do tej pory uznana jedynie przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Kotów (TICA). Kot savannah stanowi bowiem krzyżówkę kota domowego i afrykańskiego serwala. Może on w związku z tym ważyć od 4,5 do 10 kg. Mimo że są bardzo przyjacielskie i towarzyskie to potrzebują doświadczonego opiekuna. Trzeba je bowiem już szkolić od małego. Koty te bez problemu można nauczyć aportowania czy chodzenia na smyczy. W porównaniu do większości kociaków bardzo lubią także kąpiele. Długość ich życia wynosi od 12 do 20 lat. Na całym świecie jest jedynie kilkadziesiąt hodowli tej rasy. 

 

Małpka kapucynka w ostatnich latach stała się prawdziwym hitem. Może kosztować do 35 000 zł 

Kapucynki w ostatnich latach cieszą się bardzo dużą popularnością, jako zwierzątka domowe. Nie jest to jednak dobry wybór dla każdego i mowa tutaj nie tylko o cenie. Małpki co do zasady są towarzyskie i przyjacielskie, ale mogą wykazywać także zachowania agresywne szczególnie w stosunku do obcych, ale także jeśli nie poświęcamy im uwagi lub zostawiamy same na dłuższy czas. W warunkach domowych kapucynki mogą żyć nawet do 40 lat. Niektóre ludzkie choroby tj. przeziębienie czy grypa mogą być jednak dla nich niebezpieczne. Chcąc posiadać kapucynkę w domu, musimy mieć komplet odpowiednich dokumentów tzn. potwierdzających jej pochodzenie, legalność oraz świadectwo urodzenia. 

 

Papuga Ara hiacyntowa to jeden z najdroższych ptaków. Kosztuje od 20 000 do 50 000 zł

Jest to największa z latających papug. Dorosły osobnik może ważyć do 2 kg, jego długość wynosić 101 cm, a rozpiętość skrzydeł nawet do 139 cm. Niestety jest to jednocześnie gatunek narażony na wyginięcie. Decydując się na zakup ary, trzeba wziąć pod uwagę, że jest to ptak bardzo inteligentny, ale też wymagający wiele uwagi. Jeśli nie poświęcimy jej wystarczająco dużo i papuga poczuje się samotna, to może zacząć się samookaleczać, stroszyć lub też "krzyczeć". 

 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina 

Więcej o: