Zamiast płakać, Polki hucznie świętują. Imprezy rozwodowe są coraz bardziej popularne

Divorce party cieszą się w ostatnich latach coraz większą popularnością wśród Polek. Co ciekawe, obecnie wielu aranżerów ślubnych ma w swojej ofercie także imprezy rozwodowe.

Więcej ciekawych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak zaoszczędzić czas i zadbać o środowisko przy częstym używaniu drukarki?

W ostatnich latach coraz więcej kobiet decyduje się na imprezy rozwodowej. Bardzo często pomagają im w tym profesjonalni organizatorzy tego typu wydarzeń. Huczne imprezy odbywają się zazwyczaj niedługo po ostatniej rozprawie sądowej. Wiele kobiet traktuje to jako okazję do świętowania, a także symbolicznego rozpoczęcia zupełnie nowego etapu życia. 

Huczna impreza Dody 

W ubiegłym roku o tego typu imprezach w mediach zrobiło się głośno dzięki Dodzie. Piosenkarka w listopadzie zorganizowała divorce party niedługo po pierwszej (i ostatniej) rozprawie rozwodowej. 

Jak informowały wówczas portale plotkarskie, w czasie imprezy była specjalna ścianka z napisem "właśnie rozwiedziona", wielki tort, droga suknia i mnóstwo gości. - Był czas na smutki, był czas na refleksję, a teraz jest czas, żeby zamknąć pewien etap i się bawić! - ekscytowała się tuż przed imprezą piosenkarka.

 

Tort rozwodowy na osłodzenie wspomnień

Na podobny krok zdecydowała się Anna Wróbel znana z programu "Ślub od pierwszego wejrzenia". Kobieta tuż po zakończeniu jego emisji rozstała się z partnerem. Co więcej, jako cukierniczka oferuje rozwódkom piękne torty. 

- Wykonując takie torty na imprezy rozwodowe, cieszę się, że mogę osłodzić te gorzkie wspomnienia. Królującym motywem jest symboliczna kula zerwana z nogi. [...] Sama zorganizowałam imprezę rozwodową, na której świetnie się bawiłam - wyznała Wróbel w rozmowie z Dzień Dobry TVN.

Rytuały rozwodowe

Co ciekawe, obecnie wielu aranżerów ślubnych ma w swojej ofercie także imprezy rozwodowe. Bardzo często, podobnie jak wieczory panieńskie czy kawalerskie, tego typu wydarzenia wiążą się z pewnymi rytuałami. Może to wyglądać na przykład tak, że rozwódkę wita się na sali kieliszkiem szampana, potem następuje symboliczne rozcięcie kajdanek. Zamiast oczepin na imprezach rozwodowych proponuje się spalenie aktu ślubu albo kilku ślubnych zdjęć. Imprezę kończy się zatapianiem obrączki w pucharze pełnym szampana lub w toalecie.

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl lub edziecko@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: