Więcej podobnych tematów znajdziecie na Gazeta.pl
Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu została założona przez Tadeusza Rydzyka w 2001 roku. Początkowo studenci mogli wybrać takie kierunki jak dziennikarstwo i komunikacja społeczna, politologia, a także informatyka. Z czasem pojawiło się również pielęgniarstwo, które na pierwszy rzut oka nijak ma się do szkoły o profilu medialnym, ale znajduje się w ofercie AKSiM. Teraz władze uczelni wystąpiły o pozwolenie na otwarcie kolejnego kierunku. Ma on zachęcić przyszłych studentów do wyboru uczelni w Toruniu.
Na stronie uczelni czytamy, że władze poczyniły już pierwsze kroki i złożyły wniosek do ministerstwa edukacji o pozwolenie na utworzenie jednolitych magisterskich studiów prawniczych. Obecnie ma on być na etapie opiniowania przez Polską Komisję Akredytacyjną, a po otrzymaniu pozytywnej opinii rozpocznie się proces rekrutacyjny.
Władze uczelni zapewniają, że studenci, którzy wybiorą prawo na AKSiM, otrzymają "wysoką jakość kształcenia oraz najlepsze warunki do doskonalenia wiedzy w praktyce".
Wierzymy, że rzetelne przygotowanie studenta uwzględniające w swoich działaniach troskę o przekazanie koniecznej wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych potrzebnych do sprawnego i odpowiedzialnego wykonywania zawodu prawnika przyczyni się do trwałego budowania przewagi konkurencyjnej absolwentów, poprzez wysoką jakość ich pracy uwzględniającej etykę i zasady katolickiej nauki społecznej.
- czytamy na stronie Akademii Kultury Społecznej i Medialnej.
Nie da się ukryć, że prawo jest jednym z najpopularniejszych kierunków studiów w naszym kraju. U Tadeusza Rydzyka na pierwszym roku przewidywane jest 50 miejsc dla studentów. Póki co nie wiemy, ile wynosić będą czesne, ale możemy przewidywać, że ta kwota wcale nie będzie mała. Dla przykładu czesne za semestr na kierunku informatyka wynosi 2 tys. zł. Z kolei najdroższe na uczelni Tadeusza Rydzyka są studia podyplomowe na kierunku Master of Business Administration. Tutaj czesne wynosi 14 870 zł w przypadku płatności jednorazowej.
Myślicie, że ten krok zachęci maturzystów do studiowania w Toruniu?
Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.