Czy wesele bez alkoholu to dobry pomysł? "Goście pytali, gdzie jest najbliższa Żabka"

Niektóre pary decydują się a organizację wesel bez alkoholu. Nasz artykuł na ten temat wzbudził ogromne zainteresowanie. - Nie wyobrażam sobie wesela bez alkoholu, chociaż sama na każdym weselu, na którym byłam, nie wypiłam grama wódki - napisała jedna z uczestniczek dyskusji.

Więcej ciekawych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak zaoszczędzić czas i zadbać o środowisko przy częstym używaniu drukarki?

Nie jest tajemnicą, że alkohol jest w naszym kraju jednym z najważniejszych elementów ważnych imprez rodzinnych. Mimo to wiele osób decyduje się na organizację wesel bezalkoholowych. Maja i Robert mają już za sobą taką uroczystość. Sześć lat temu po ich ślubie cywilnym odbyło się bezalkoholowe wesele dla prawie stu osób. Natomiast Andrzej, który trzy lata temu uczestniczył w weselu bezalkoholowym chrześniaczki, nie wspomina tej imprezy najlepiej. - To była najsmutniejsza i zarazem najnudniejsza impreza rodzinna, w jakiej uczestniczyłem. Najśmieszniejsze było to, że w jej trakcie niektórzy goście biegali do spożywczego po piwo - zdradza Andrzej. 

Przy alkoholu goście lepiej się bawią

Nasz artykuł na temat wesel bezalkoholowych wzbudził spore zainteresowanie. I wywołał zagorzałe dyskusje. Co czytelnicy sądzą na ten temat? Oto najciekawsze opinie, które pojawiły się w mediach społecznościowych. 

Zdaniem niektórych wesele bez alkoholu to zdecydowanie zły pomysł. 

Nie wyobrażam sobie wesela bez alkoholu, chociaż sama na każdym weselu, na którym byłam, nie wypiłam grama wódki. Goście przy alkoholu i muzyce lepiej się bawią.
Mieszkam przy jednym z lokali, w którym organizowane są wesela i pamiętam wesele z 29 sierpnia 2020 roku, podczas którego goście weselni siedzieli przy naszym bloku i pytali mojego męża, gdzie jest najbliższa Żabka. Było to po 22.

Co ciekawe, wiele osób nie ma nic przeciwko takim imprezom.

Byłam na takim weselu, udało się! Ludzie potrafią bawić się bez alkoholu.
Wesele bez alkoholu - jak najbardziej! Byłam wczoraj na takim weselu, wszyscy się super bawili. Jeżeli ludzie lubią się bawić i cieszyć, nie jest potrzebny alkohol i nikt przed czasem nie opuścił imprezy weselnej.

Goście powinni mieć wybór

Jednak zdecydowana większość uczestników dyskusji uważa, że goście weselni powinni mieć wybór. 

Osobiście uważam, że na weselu powinien być alkohol, ponieważ tam są dorośli ludzie i każdy sam decyduje ile wypije i czy w ogóle będzie pił. Każdy dorosły człowiek powinien mieć wybór.
Powinien być wybór - wódka wino piwo, a kto nie chce, niech nie pije

- czytamy pod postem. 

Co sądzicie na ten temat? Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl lub edziecko@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: