Natrzyj zlew tym produktem, a nie pożałujesz. Zazwyczaj używasz go do smażenia

Zlew jest jednym z najczęściej użytkowanych sprzętów w kuchni, szczególnie jeśli nie posiadamy zmywarki. Myjemy w nim jednak nie tylko brudne naczynia, ale też owoce czy warzywa. Warto zatem regularnie dbać o jego czystość. W jaki sposób? Podpowiadamy.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czyścimy zlew i rury domowym (i skutecznym) sposobem

Nowsze zlewozmywaki często wzbogacone są o dodatkową powłokę, która ma nam pomóc utrzymać powierzchnię w czystości. Nie oznacza to jednak, że należy zrezygnować z regularnego mycia zlewu. Odpowiednie czyszczenie pozwoli nam się zachować jego schludny wygląd na dłużej. Unikajmy więc podczas sprzątania silnych środków lub z drobinkami polerującymi oraz ostrych druciaków. 

Podstawą czyszczenia zlewu jest... płyn do mycia naczyń

Choć wydaje się to oczywiste, to niestety wiele osób o tym zapomina. O przecieraniu zlewu gąbką z odrobiną płynu do mycia naczyń, powinniśmy pamiętać codziennie wieczorem. W ten sposób unikniemy powstania większych zabrudzeń, a tym samym czasochłonnego szorowania. 

Osad i zacieki na zlewie — jak się ich pozbyć? 

Chcąc pozbyć się nagromadzonego osadu na zlewozmywaku i uniknąć powstania zacieków, warto wykorzystać sodę oczyszczoną. Możemy zrobić to na dwa sposoby: 

  1. Wymieszać sodę oczyszczoną z odrobiną wody — powinniśmy uzyskać konsystencję gęstej pasty. Czyścimy nią całą powierzchnię zlewu, a następnie spłukujemy zimną wodą. 
  2. Wymieszać sodę i ocet w równych proporcjach — tak przygotowaną mieszanką myjemy zlew i zostawiamy na kilkanaście minut. Po tym czasie płyn dokładnie spłukujemy. 

Zazwyczaj używasz go do smażenia, tym razem przetrzyj nim zlew 

Na sam koniec nie powinniśmy zapominać o... oleju. Jedną łyżeczką tego tłuszczu do smażenia, warto przecierać zlew raz w tygodniu. Jest to doskonały sposób na konserwację zlewozmywaka, który jednocześnie go nabłyszczy, a z czasem sprawi, że kolor będzie bardziej intensywny. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina 

Więcej o: