Jak pozbyć się zakwasów? Oto 3 skuteczne sposoby. Pomogą w regeneracji i zmniejszą ból po treningu

Ćwiczenia fizyczne są ważnym elementem zdrowego, aktywnego stylu życia. Usprawniają serce i płuca oraz budują mocne kości i mięśnie. Mogą jednak powodować bóle i zakwasy. Dzieje się tak w przypadku wypróbowania nowego ćwiczenia lub zwiększenia jego intensywności. Jak pozbyć się zakwasów, by nie utrudniały życia?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Można używać nowych mięśni, nadwyrężać je lub doprowadzić do niewielkich rozerwań ich włókien. Są to oznaki, że próbują one zareagować na nowe ćwiczenia, rosną i stają się silniejsze. Zobacz, jak poradzić sobie z zakwasami.

Katarzyna Cichopek Kombinezon Kasi Cichopek. "Widać klasę i wdzięk". Kosztuje niecałe 100 zł

Zobacz wideo Trening na kształtną i jędrną pupę. To będą najefektywniejsze 3 minuty w Twoim życiu.

Jak pozbyć się zakwasów? Pij cierpki sok wiśniowy

Wszyscy skrycie uwielbiamy bolące mięśnie. To dowód, że została wykonana poważna praca na siłowni i ciało to odczuwa. Chcąc w pewnym stopniu wspomóc regenerację organizmu, sięgnij po sok z cierpkich wiśni. Jest pełen przeciwutleniaczy i związków przeciwzapalnych. Właściwości czereśni mogą być korzystne w zmniejszaniu bolesności mięśni.

rozdwojone końcówki/włosy Rozdwojone końcówki to twoje utrapienie? Ten produkt to najlepsze serum

Użyj poduszki grzewczej, żeby zmniejszyć poziom bólu i zregenerować się

Poduszki grzewcze zwiększają przepływ krwi, ponieważ jest to środek wpływający na rozszerzenie naczyń krwionośnych. Może to pomóc wypłukać niektóre produkty uboczne lub stan zapalny związany z bolesnością mięśni. Dodatkowo jest to przyjemny sposób regeneracji, więc będzie to świetny relaks dla ciała i duszy. Nie zapominaj też o odpowiedniej dawce snu. Jest to jeden z najskuteczniejszych metod na poprawę naszego stanu po treningu.

Jak prawidłowo sadzić pomidory i o nie dbać? Dzięki tym metodom zbierzesz dużo pięknych owoców Jak sadzić pomidory i o nie dbać? Wiemy jak zebrać piękne zbiory

Często spożywaj przeciwutleniacze i białko

Białko wspomaga odbudowę funkcji mięśni w ciągu 24 godzin po treningu wypełnionym ekscentrycznymi skurczami. Mają one zwykle miejsce w większości treningów siłowych. Dodanie do koktajlu białkowego przeciwutleniaczy jeszcze bardziej poprawi regenerację po wysiłku. Spożywaj dużo białka np. z kurczaka lub ryby i pokarmów bogatych w przeciwutleniacze np. granaty i jarmuż. Najlepiej w kilka godzin po ciężkim treningu. Zobaczysz, jak spada czas regeneracji.

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: