Internauta znalazł gazetkę Biedronki z 1999 roku. "Nie było zbyt tanio na tamte zarobki"

W sieci pojawiły się zdjęcia gazetki ze sklepu Biedronka z 1999 roku. Na pierwszy rzut oka widać, że niektóre ceny znacząco się różnią, od tych które dziś znamy. Niektórzy z internautów zauważają jednak, że 23 lata temu wcale nie było tak tanio, biorąc pod uwagę, ile się wtedy zarabiało.

Więcej podobnych tematów znajdziecie na Gazeta.pl

To jakie są obecnie ceny w sklepach spożywczych i supermarketach to chyba każdy z nas widzi. Podrożało dosłownie wszystko - paliwo, usługi, czy produkty spożywcze i przemysłowe. Przez galopującą inflację komfort życia niektórych Polaków znacznie się pogorszył. A jak wyglądało to kiedyś? Do sieci trafiły zdjęcia gazetki Biedronki z 1999 roku. Niektórzy internauci przecierają oczy ze zdumienia. 

Zobacz wideo Jak obniżyć ceny żywności? Poseł Sawicki wyjaśnia

Ceny w Biedronce w 1999 roku

"Kiedyś to było taniej" - coraz częściej słyszy się z ust Polaków. Prawda jest taka, że ceny niektórych produktów rzeczywiście były zupełnie inne, co zresztą doskonale pokazuje gazetka Biedronki z 1999 roku. Przykładem może być np. margaryna Rama, która 23 lata temu kosztowała 3,59 zł, a teraz musimy za nią zapłacić w niektórych dyskontach niemalże 10 zł. Innym przykładem może być baton Mars, który wtedy kosztował 0,99 zł, a teraz 1,99 zł. Nie jest to aż tak duży skok cenowy, ale jakby nie patrzeć podrożał on o 100 proc.

Gazetka Biedronka z 1999 rokuGazetka Biedronka z 1999 roku screen: Kwejk.pl

Podrożała również chemia. Kiedyś za mydło w kostce dla dzieci marki Bambino trzeba było zapłacić 0,92 zł, teraz to koszt około 3 zł. Także pampersy zmieniły swoją cenę. Pieluchy Huggies za 33 lub 38 sztuk kosztowały 23,99 zł, dzisiaj kosztują prawie 40 zł. 

Gazetka Biedronka z 1999 rokuGazetka Biedronka z 1999 roku screen: Kwejk.pl

Więcej zdjęć z gazetki Biedronki znajdziecie poniżej.

Internauci przypominają jaka była wtedy płaca minimalna 

Choć część komentujących internautów z łezką w oku wspomina ceny sprzed 23 lat, to jednak zdecydowana większość zwraca uwagę na bardzo ważną kwestię, a mianowicie płacę minimalną w tamtym okresie. 

Od listopada 1999 roku wynosiła ona 670 zł (dane na podstawie Dz.U.99.91.1037). Obecnie ta kwota może śmieszyć, ale podkreślmy, że spora część Polaków w tamtym czasie zarabiała zdecydowanie więcej, dlatego, niektórym z pewnością wtedy żyło się lepiej niż teraz. 

Teraz ceny te same tylko w euro. Przeliczone na złotówki oczywiście.
Tęsknię za czasami, gdy za 5 zł było się królem ulicy.
1,45 za szpinak, kto by teraz pomyślał.

- komentowali. 

A wy jak zapamiętaliście ceny z tamtego okresu?

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: