Kiedy sadzić piwonie, aby ich kwiaty cieszyły oko przez długi czas? Ten termin ma znaczenie

Kwitnące piwonie są niezwykle piękne. Mają wyjątkowo barwne kwiaty i bujne, zielone liście. Te rośliny można podziwiać od wiosny do lata. Zobacz, kiedy sadzić, uprawiać i pielęgnować piwonie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Piwonie to byliny, które powracają co roku, aby cieszyć oko, swoim wyglądem. Kwitną od późnej wiosny do wczesnego lata, w zależności od lokalizacji i odmiany piwonii, którą uprawiasz. O czym warto jeszcze wiedzieć przy ich uprawie?

Katarzyna Cichopek Kombinezon Kasi Cichopek. "Widać klasę i wdzięk". Kosztuje niecałe 100 zł

Zobacz wideo Rośliny w doniczce - samo zdrowie

Gdzie sadzić piwonie? O tym należy wiedzieć

Piwonie nie są zbyt wybredne, ale dobrze wybierz miejsce uprawy, ponieważ nie lubią zakłóceń i nie nadają się do przesadzania. Lubią pełne słońce i choć mogą sobie poradzić z półcieniem, najlepiej kwitną w miejscu nasłonecznionym, w którym każdego dnia słońce świeci od 6 do 8 godzin. Należy zapewnić im osłonę przed silnymi wiatrami, ponieważ duże kwiaty mogą powodować ich nadmierne obciążenie. Nie należy sadzić ich zbyt blisko drzew lub krzewów, ponieważ nie lubią rywalizacji o pokarm, światło i wilgoć. Piwonie należy uprawiać w głębokiej, żyznej, bogatej w próchnicę, wilgotnej glebie, która dobrze odprowadza wodę. Odczyn gleby powinien być obojętny.

włosy Jak wzmocnić włosy i zapobiec ich siwieniu? Metody za mniej niż 8 zł

Kiedy sadzić piwonie? Termin i czas jest ważny

Piwonie nie wymagają wielu zabiegów pielęgnacyjnych, o ile zostaną prawidłowo posadzone i dobrze się ukorzenią. Nie najlepiej reagują na przesadzanie, dlatego należy odpowiednio zaplanować miejsce ich w ogrodzie. Piwonie sadzi się na przełomie sierpnia i września, ale można to również wykonać do późnej jesieni. Przynajmniej na około sześć tygodni przed zamarznięciem ziemi. Możliwe jest sadzenie kwiatów wiosną, to jednak sadzone w tym czasie nie radzą sobie tak dobrze z kolejnymi etapami rozwoju.

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: