Anna i Robert Lewandowscy żyją w luksusie. A kiedyś? "Po kuchni czasem biegały karaluchy"

Choć dziś Anna i Robert Lewandowscy mają na koncie miliony, nic nie spadło im z nieba. Na wszystko sobie zapracowali, a początki wcale nie były kolorowe. - Zaczynaliśmy wspólne życie, zarabiając po 1200 złotych. Ja jeździłem Fiatem Bravo, Ania Matizem. Ale pamiętamy, jacy byliśmy szczęśliwi - powiedział piłkarz w jednym z wywiadów.

Więcej o gwiazdach przeczytasz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Najgorętsze śluby gwiazd. To o nich mówiła cała Polska. Pamiętacie?

Anna i Robert Lewandowscy poznali się w 2007 roku podczas sportowego obozu integracyjnego AWF. - Podchodziłam do niego z dystansem, bo miałam niezbyt dobre zdanie na temat piłkarzy i Robert o tym wiedział. Myślałam, że piłkarz to narcyz - wspominała Anna w jednym z wywiadów. Okazuje się jednak, że po bliższym poznaniu zmieniła zdanie. - Ujął mnie swoim uśmiechem i ciepłem. Mówił mi, że wcześniej nie skupiał się na dziewczynach. Zawsze była tylko piłka nożna - przyznała trenerka.

"Zaczynaliśmy wspólne życie, zarabiając po 1200 złotych"

Choć dziś są na liście najbogatszych Polaków, początki nie były tak kolorowe. Na wszystko musieli sobie sami zapracować. - Zaczynaliśmy wspólne życie, zarabiając po 1200 złotych. Ja jeździłem Fiatem Bravo, Ania Matizem. Ale pamiętamy, jacy byliśmy szczęśliwi, mimo że po kuchni czasem biegały karaluchy. Dlatego dla nas rzeczy materialne nie są najważniejsze - opowiedział piłkarz w jednej z rozmów. 

Później Robert Lewandowski podpisał kontrakt z Lechem Poznań, a następnie trafił do Borussii Dortmund i kolejno do Bayernu Monachium. Anna Lewandowska skończyła natomiast studia i z sukcesami trenowała karate - w całej swojej karierze sportowej zdobyła łącznie 38 medali mistrzostw Polski, Europy i świata w federacji WFF. W 2013 roku zaczęła prowadzić bloga Healthy Plan by Ann, w którym udziela porad żywieniowych i sportowych, a kilka lat później zaczęła rozwijać kolejne biznesy.

Para pobrała się w czerwcu 2013 roku. W 2017 roku na świat przyszła ich córka Klara, a trzy lata później Laura. Aktualnie prowadzą kilka biznesów i są właścicielami takich marek, jak Foods by Ann, RL9 i RL9 Coffee, Levann, Phlov, czy Super Menu. W 2021 roku Anna i Robert Lewandowscy uplasowali się na 92. miejscu listy 100 najbogatszych Polaków "Wprost", z majątkiem szacowanym na 565 mln zł.

 

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Więcej o: