Robisz tak po przyjściu do domu? Lepiej przestań. Nie pozwól też na to swoim gościom

Ile razy zdarzyło ci się po powrocie do domu od razu usiąść lub położyć na łóżku? A może pozwalasz siadać na swoim łóżku gościom, którzy do ciebie przychodzą? Wiele osób robi to, zupełnie nie myśląc o konsekwencjach. To błąd, którego należy oduczyć się raz na zawsze.

Więcej podobnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl 

Zobacz wideo "Każdy ma swoją historię". Jak zaoszczędzić czas i zadbać o środowisko?

Nie masz w zwyczaju przebierania się w domowe ubrania? To źle. Transport komunikacją miejską, siadanie na różnych krzesłach w pracy sprawia, kawiarni, czy też na ławce w parku sprawia, że na naszej odzieży mogą gromadzić się zanieczyszczenia, które następnie przynosimy ze sobą do domu

Siadasz na łóżko w ubraniach noszonych cały dzień? To błąd! Nie pozwalaj też na to gościom 

Wracając po całym dniu do domu, najlepszym rozwiązaniem byłoby wziąć szybki prysznic i zmienić ubrania na czyste. Nie chodzi tu jednak o noszenie kilku zestawów ubrań każdego dnia. Wystarczy po przyjściu do domu przebrać się w "strój domowy". Jeśli natomiast nie przebierasz się przychodząc do domu, w żadnym wypadku nie siadaj w nich na pościeli i nie pozwalaj też na to osobom, które do ciebie przychodzą. Siadając na łóżku w takich ubraniach, drobnoustroje zgromadzone na nich przeniosą się na pościel. Ty kładąc się później spać w takiej pościeli, narażasz swoje zdrowie oraz kondycję skóry.

Mikrobiolog, dr Philip Tierno z Uniwersytetu Nowojorskiego w programie na antenie ABC News pokazał, co może znajdować się na takich ubraniach. To nie tylko wydzieliny oddechowe i elementy skóry, lecz także ślady kału oraz różne bakterie. Choć zdaniem ekspertów ryzyko nabawienia się w ten sposób jakiejś choroby jest niewielkie, to alergia lub inne problemy skórne (np. wysypka lub trądzik) są jak najbardziej realnym zagrożeniem. Dlatego tak ważne jest, by nie tylko nie siadać w "brudnych" ubraniach na łóżko, lecz także raz w tygodniu zmieniać pościel na świeżą. 

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Więcej o: