Domowy sposób na mrówki w mieszkaniu i ogrodzie. Jest niezawodny i nie kosztuje ani grosza!

Domowy sposób na mrówki musi być skuteczny. Może działać zarówno na insekty w domu, jak i te w ogrodzie. Nie są miłymi gośćmi, a więc warto je nieco wypłoszyć. Przy użyciu tych dwóch produktów pozbędziesz się ich na długo.

Jak pozbyć się mrówek? Te drobne insekty są w stanie utrudnić nam życie. Wyrządzają szkody w ogrodzie, a w domu wchodzą do potraw, gdzie zdecydowanie nie jest ich miejsce. Jak się ich pozbyć? Istnieją co najmniej dwa sposoby. Wybraliśmy te skuteczne, ale i najtańsze.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Mrówki? Rybiki? Karaluchy? Jeśli masz je w domu - pozbądź się jak najszybciej. Doradzimy jak

Domowy sposób na mrówki? Użyj trocin. Z powodzeniem odstraszą insekty

Trociny mogą występować w każdym ogrodzie. Są pozyskiwane z drzew i nie tylko. Nie kosztują niemal nic, a mogą się przydać w walce z mrówkami. Wystarczy, że w domu lub ogrodzie rozsypiesz nieco trocin i umieścisz je w niewielkich pojemnikach. Aby jeszcze bardziej zachęcić mrówki do powędrowania tam, możesz dodać do pojemników kroplę lepkiego, aromatycznego miodu.

Domowy sposób na mrówki, chociaż mało humanitarny. Użyj wody

Woda jest podstawowym składnikiem naszego ciała, nawadniamy się, pijąc ją codziennie. W przypadku mrówek zadziała mocno ciepła, lub/i zmieszana z kroplą octu. Wystarczy polać nią  miejsca, w których mrówki przebywają najczęściej. Uciekną lub... zostaną poszkodowane pod wpływem tej metody. Jedno jest pewne, nie powinny już nigdy więcej tam wracać. W ten sposób zaoszczędzisz pieniądze.

Dlaczego mrówki są szkodliwe w ogrodzie i mieszkaniu?

Mrówki w mieszkaniu, zazwyczaj pojawiają się tam, gdzie jest lepka i słodka żywność. Psują ją, zjadając ją kawałek po kawałku. Przy okazji mogą nas ugryźć. Mrówki w ogrodzie zaś, uszkadzają drzewa, budując gniazda w ich drewnie, niszczą pąki i kwiaty w poszukiwaniu nektaru.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: