Domowy sposób na mrówki w mieszkaniu i ogrodzie. Jest niezawodny i nie kosztuje ani grosza!

Domowy sposób na mrówki musi być skuteczny. Może działać zarówno na insekty w domu, jak i te w ogrodzie. Nie są miłymi gośćmi, a więc warto je nieco wypłoszyć. Przy użyciu tych dwóch produktów pozbędziesz się ich na długo.

Jak pozbyć się mrówek? Te drobne insekty są w stanie utrudnić nam życie. Wyrządzają szkody w ogrodzie, a w domu wchodzą do potraw, gdzie zdecydowanie nie jest ich miejsce. Jak się ich pozbyć? Istnieją co najmniej dwa sposoby. Wybraliśmy te skuteczne, ale i najtańsze.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Mrówki? Rybiki? Karaluchy? Jeśli masz je w domu - pozbądź się jak najszybciej. Doradzimy jak

Domowy sposób na mrówki? Użyj trocin. Z powodzeniem odstraszą insekty

Trociny mogą występować w każdym ogrodzie. Są pozyskiwane z drzew i nie tylko. Nie kosztują niemal nic, a mogą się przydać w walce z mrówkami. Wystarczy, że w domu lub ogrodzie rozsypiesz nieco trocin i umieścisz je w niewielkich pojemnikach. Aby jeszcze bardziej zachęcić mrówki do powędrowania tam, możesz dodać do pojemników kroplę lepkiego, aromatycznego miodu.

Kasia Cichopek Kasia Cichopek w kultowej sukience. "Piękna". Podobna na wyprzedaży

Domowy sposób na mrówki, chociaż mało humanitarny. Użyj wody

Woda jest podstawowym składnikiem naszego ciała, nawadniamy się, pijąc ją codziennie. W przypadku mrówek zadziała mocno ciepła, lub/i zmieszana z kroplą octu. Wystarczy polać nią  miejsca, w których mrówki przebywają najczęściej. Uciekną lub... zostaną poszkodowane pod wpływem tej metody. Jedno jest pewne, nie powinny już nigdy więcej tam wracać. W ten sposób zaoszczędzisz pieniądze.

Ponowne przeliczenie emerytury 2022 (zdjęcie ilustracyjne) Ponowne przeliczenie emerytury 2022. Czy warto złożyć wniosek?

Dlaczego mrówki są szkodliwe w ogrodzie i mieszkaniu?

Mrówki w mieszkaniu, zazwyczaj pojawiają się tam, gdzie jest lepka i słodka żywność. Psują ją, zjadając ją kawałek po kawałku. Przy okazji mogą nas ugryźć. Mrówki w ogrodzie zaś, uszkadzają drzewa, budując gniazda w ich drewnie, niszczą pąki i kwiaty w poszukiwaniu nektaru.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: