Bridget Malcolm: "Głodziłam się. Kazano mi brać kokainę, by schudnąć"

Wybiegi, sesje zdjęciowe, praca dla najlepszych projektantów, podróże po świecie... Brzmi jak bajka? Nic bardziej mylnego. Wiele modelek po latach decyduje się opowiedzieć o tym, z czym naprawdę musiały mierzyć się na co dzień, jako topmodelki. Jedną z nich jest Bridget Malcolm, która jakiś czas temu opowiedziała w sieci o swojej traumie. - Myślałam wtedy, że zrobię wszystko, żeby schudnąć - wyznała.

Więcej podobnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Modelki też robią karierę na dużym ekranie

W mediach już od lat głośno jest na temat ciemnej strony modelingu, który przez lata nakładł na modelki ogromną presję związaną z utrzymywaniem bardzo szczupłych, wręcz wychudzonych sylwetek. Wiele modelek po czasie wyznało, że swoją karierę przypłaciło zdrowiem, chorując m.in. na anoreksję, bulimię, czy też borykając się z depresją oraz różnymi uzależnieniami.

"Myślałam wtedy, że zrobię wszystko, żeby schudnąć"

Bridget Malcolm jest australijską modelką, która na swoim koncie ma udział w pokazach takich marek, jak Victoria's Secret Fashion, Ralph Lauren, czy Stella McCartney. Brała też udział w wielu sesjach zdjęciowych, w tym m.in. dla Harper's Bazaar, Playboy i Elle. Bridget aktywnie prowadzi swoje profile w mediach społecznościowych. Na TikToku ruszyła w zeszłym roku z serią filmików, w których opowiedziała o swoich traumatycznych przeżyciach, których doświadczyła będąc przed laty na szczycie w branży modowej.

Bridget Malcolm wyznała, że spotkała się nie tylko z molestowaniem, lecz także ogromną presją, którą nakładała na nią agencja: 

Wielokrotnie byłam napastowana seksualnie. Presja ze strony branży i mojej agencji była tak silna, że myślałam wtedy, że zrobię wszystko, żeby schudnąć.

- Trzy dni głodziłam się, potem jadłam 500 kalorii dziennie i biegałam ponad 6 km dziennie. Piłam napoje proteinowe zamiast jeść warzywa i teraz mój układ trawienny jest w kompletnej rozsypce. Kazano mi zażywać kokainę i uprawiać seks, by schudnąć - zdradziła.

"Od czterech lat wracam do zdrowia"

Publikując w sieci swoje filmiki, modelka chciała dać do zrozumienia innym, że czasem kolorowe obrazki, pozornie idealne życie i wymarzona kariera, które widać w mediach, nie zawsze są takie w rzeczywistości. W wieku 26 lat Bridget Malcolm przeszła załamanie nerwowe i miała myśli samobójcze. Znalazła jednak w sobie siłę, by zawalczyć o swoje zdrowie i życie. 

Dzień, w którym postanowiłam, że bez względu na to, co dzieje się w mojej głowie, nie będę się głodzić, był jednym z najlepszych w moim życiu. Jestem trzeźwa ponad dwa lata. Od czterech lat wracam do zdrowia po zaburzeniach odżywiania. Jestem szczęśliwa, zrównoważona i silna.

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Więcej o: