Jak wyczyścić toster bez skrobania? Użyj do tego produktów za mniej niż 3 zł. Urządzenie będzie jak nowe

Toster to wygodne urządzenie stołowe, które umożliwia szybkie opiekanie, pieczenie i prażenie potraw bez konieczności rozgrzewania większego piekarnika lub posiadania kilku urządzeń do podobnych zadań. Ze względu na niewielkie rozmiary, czyszczenie tostera jest szybkie i łatwe. Jak to zrobić?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Żeby czyszczenie tostera było jeszcze łatwiejsze, warto jest znać wskazówki dotyczące konserwacji i czyszczenia. Po każdym użyciu wyczyść urządzenie z okruchów, aby zapobiec ich przypaleniu. Przynajmniej raz w tygodniu wycieraj wnętrze i zewnętrzną stronę tostera. Pamiętaj też, żeby nie używać chemicznych środków. Jeśli jednak twoje urządzenie wymaga porządków, to zobacz, jak to zrobić szybko i skutecznie.

Anita Sokołowska Ta fryzura to hit sezonu! Od niedawna ma ją nawet Anita Sokołowska

Zobacz wideo Czyścimy akcesoria kuchenne - sztućce, drewniane łyżki, deskę do krojenia i naczynia

Jak wyczyścić brudny toster? O tym należy pamiętać, zanim przystąpisz do konkretów

Czyszczenie tostera nie jest trudnym zadaniem. Wystarczy dobrze go wyczyścić przed pierwszym użyciem, a następnie robić to regularnie. Co najmniej raz w tygodniu lub w razie potrzeby podczas wykonywania pozostałych czynności związanych z porządkami w kuchni. Zanim zaczniesz, upewnij się, że przeczytałeś instrukcję obsługi, aby upewnić się, że środki czyszczące i metody, których używasz, nie uszkodzą tostera.

Jak pozbyć się mrówek z domu? Domowy sposób na mrówki w mieszkaniu i ogrodzie. Jest niezawodny i tani

Jak krok po kroku prawidłowo wyczyścić brudny toster? 

Proces czyszczenia tostera wymaga kilku materiałów. Potrzebne będzie: mydło do naczyń, ocet, soda oczyszczona, sok z cytryny, woda, ściereczki do czyszczenia, gąbki, szczoteczka do zębów z miękkim włosiem, filtry do kawy.

  1. Zacznij od odłączenia tostera od zasilania. Następnie wyjmij tacę, stojaki i inne ruchome części.
  2. Napełnij zlew wodą z mydłem. Włóż tacę i stojaki, aby się namoczyły. Po 20 minutach połóż je do wyschnięcia. 
  3. Użyj suchej ściereczki do czyszczenia, aby wyczyścić piekarnik z okruchów. Czasami pomaga delikatne stukanie w boki i górę piekarnika, aby usunąć małe kawałki.
  4. Zmieszaj ze sobą 1/2 szklanki ciepłej wody, 1/2 szklanki octu i 1 łyżkę stołową płynu do mycia naczyń. Zwilż szmatkę w tej mieszance i wytrzyj wnętrze tostera. Uważaj, aby nie uszkodzić elementu grzejnego.
  5. Przypalone jedzenie potraktuj pastą z sody oczyszczonej i wody. Pozostaw toster i wróć do niego, używając szczoteczki do zębów o miękkim włosiu lub gąbki.
  6. Unikaj stosowania komercyjnych środków do mycia okien. Zamiast tego przygotuj domowy środek, używając jednej części octu do dwóch części wody i łyżki stołowej soku z cytryny. Wytrzyj szybę za pomocą filtrów do kawy, aby uzyskać połysk bez smug.
  7. Gdy wnętrze tostera jest już czyste, wytrzyj jego zewnętrzną stronę. Pozostaw do całkowitego wyschnięcia.

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: