Ciekawostki o filmie "Harry Potter". Jedno z głównych imion we wszystkich częściach było wymawiane z błędem

W 2011 roku widzowie mogli zobaczyć ostatnią część filmu o Harrym Potterze z Danielem Radcliffem w roli głównej. Seria, która powstała na podstawie książek autorstwa J.K. Rowling do dziś cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Te ciekawostki mogą jednak zaskoczyć nawet największych fanów słynnej ekranizacji.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Wszyscy wiemy, jak zmienili się główni bohaterzy "Harry'ego Pottera". Drugoplanowych postaci dziś nie poznacie!

"Harry Potter" to bez wątpienia światowy fenomen. Seria siedmiu powieści fantasy autorstwa J.K. Rowling, wydawana była w latach 1997-2007. W 2001 roku miała natomiast miejsce premiera filmu wykonanego na ich podstawie. Historia młodego czarodzieja z blizną na czole biła rekordy popularności, zresztą rzeszę wiernych fanów ma do dziś. Czy znacie jednak wszystkie ciekawostki dotyczące kultowej serii? 

Kasia CichopekKasia Cichopek w kultowej sukience. "Piękna". Podobna na wyprzedaży

Harry Potter i Insygnia Śmierci: nielegalna torebka Hermiony

Harry, Ron i Hermiona wyruszają na poszukiwanie horkrusów, aby zniszczyć Voldemorta. Podczas tej podróży Hermiona ma przy sobie torebkę, w której znajduje się dosłownie wszystko — od ubrań po książki czy namiot. Wszystko to dzięki specjalnemu zaklęciu. Jak wyznała Rowling, podlegało ono ścisłej kontroli ze strony Ministerstwa Magii. Hermiona używając go, złamała zatem prawo. Nie posiadała bowiem wpisu do rejestru. Konsekwencje w stosunku do niej nie zostały jednak wyciągnięte, ponieważ "torebka odegrała znaczącą rolę w pokonaniu najmroczniejszego czarnoksiężnika w dziejach".

Ile kosztowała nauka w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie?

Wystrój Hogwartu bez wątpienia zapierał dech w piersiach. Z pewnością szkoła robiła o wiele większe wrażenie niż nie jedna "mugolska placówka". Uczniowie nie musieli martwić się jednak czesnym czy innymi wydatkami ponoszonymi w związku z nauką w Hogwarcie. J.K. Rowling przyznała, że to Ministerstwo Magii finansowało edukację młodych czarodziejów, a więc nauka w Szkole Czarodziejstwa była całkowicie darmowa.

Od lewej: Anna Iberszer, Jacek KawalecPamiętacie Witebskiego "Rancza"? Teraz Kawalec jest wokalistą rockowym

Tego imienia, którego nie wolno wymawiać było wymawiane... z błędem

Imię Voldemort pochodzi z francuskiego - "Vol de Mort" (ucieczka przed śmiercią). I właśnie w związku z tym większość wymawia je nieprawidłowo. W języku francuskim nie wymawia się bowiem ostatniego "t". Dziwi zatem fakt, że Rowling powiedziała o tym długo po zakończeniu ostatniej części filmu. Błędną wymowę stosowali przez to zarówno fani, jak i aktorzy.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.plkobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: