"Młodzi zażyczyli sobie kasę, a ja uznałam, że kupię prezent. Po czasie dziękowali"

Niedawno na naszym portalu opublikowaliśmy list, w którym jedna z naszych czytelniczek opowiedziała, jak została potraktowana przez znajomych, którym zamiast pieniędzy na weselu podarowała prezent. Tekst ten odbił się szerokim echem w naszych mediach społecznościowych, więc postanowiliśmy sprawdzić, co sądzą o tym internauci. Wnioski nasuwają się same.

Więcej podobnych tematów znajdziecie na Gazeta.pl

Jakiś czas temu jedna z naszych czytelniczek podzieliła się swoją historią, którą możecie przeczytać w całości tutaj. Przybliżmy jednak, o co chodziło. Wspólnie z narzeczonym wybierali się na wesele do znajomych. Nie byli to ich jacyś bliscy przyjaciele, ale mieli wspólną paczkę, więc regularnie się spotykali. Podczas jednej z rozmów przyszła panna młoda wspomniała o tym, że z racji tego, że wprowadzają się właśnie do nowego mieszkania, to marzy jej się ekspres do kawy popularnej marki. Nie należał on do najtańszych, a państwo młodzi i tak mieli już sporo wydatków związanych właśnie z przeprowadzką czy weselem, więc uznali z narzeczonym, że kupią im go w ramach prezentu ślubnego. Niestety, znajomi już na samym weselu dali do zrozumienia, że nie tego się spodziewali, a później otwarcie powiedzieli wspólnym znajomym, że nie mają zamiaru utrzymywać z naszą czytelniczką dłużej kontaktu, bo liczyli na inny prezent

Ten tekst skłonił internautów do dyskusji i poniżej przytoczymy niektóre z ich odpowiedzi. 

Zobacz wideo Igor i Magda z "Love Island" mieli kryzys? Zdradzili, czy będzie ślub

Większość internautów jest zgodna, że nie ma co tracić czasu na takich znajomych 

Komentujący internauci podkreślali, że zachowanie znajomych kobiety, która wysłała do nas list, tylko pokazało, jakimi są oni ludźmi i że nie warto na nich tracić swojego czasu. Pojawiło się również sporo opinii na temat dawania prezentów zamiast pieniędzy w ramach prezentu weselnego.

W mojej rodzinie też młodzi zażyczyli sobie kasę, a ja uznałam, że kupię prezent i teraz doszli do wniosku, że te prezenty przypominają im o nas, bo pieniądze dawno się rozeszły.

- napisała jedna z internautek. 

Wesele, zdjęcie ilustracyjne Ile kosztuje wesele w Polsce w 2022 roku? "Ceny za talerzyk sięgają 1 tys. zł"

Prezent w dzisiejszych czasach to wstyd i to jest przykre. Kasa i jeszcze raz kasa się liczy!
Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę to, że ktoś poświęcił dla nich swój czas, aby wymyślić, co kupić, iść do sklepu po to, zapakować w ładny papier, to jest kolejny cenny czas. Włożyć pieniądze do koperty, to żaden wysiłek. A obdarowani, moim zdaniem to zapatrzeni w siebie materialiści. Cieszyłabym się, gdyby znajomość zakończyła się z takimi wyrachowanymi osobami.
Moim marzeniem jest dostać zestaw srebrnych sztućców, taki wypasiony. Żeby były tam sztućce, których nie będę używała ale będę płakała, jak chociaż jedna łyżeczka się zgubi i będę go wyjmowała tylko na specjalne okazje i nawet zaręczyny mojego syna nie będą wystarczająco specjalną okazją.
Bardzo fajny prezent, a jeżeli oni liczyli, żeby im się tylko zwróciło wesele, to pewnie stąd ten problem.
Dostałam dwa komplety sztućców i służył całe lata do dziś. Super prezent.

- dodali inni.

Jak widać, niektórzy wciąż uważają, że prezenty to dobry pomysł, a zachowanie państwa młodych zweryfikowało, jakimi byli znajomymi. Jeśli i wy macie podobne historie, chętnie je przeczytamy.

Ile dać w kopertę na ślub? Zdjęcie ilustracyjne Ile dać w kopertę na ślub? W tym sezonie wydatek będzie większy

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: