Wyjeżdżasz na wakacje? Koniecznie wsadź monetę do zamrażarki

Wielu z nas trzyma zapasy żywności w lodówce. Podczas wakacyjnych podróży pod naszą nieobecność mogą przydarzyć się przerwy w dostawie prądu, o których możemy nie być poinformowani. Jak ocenić po powrocie, czy mrożone jedzenie nadaje się do spożycia? Wystarczy... umieścić monetę w zamrażarce.

Kiedy decydujemy się na wakacyjny wyjazd, ostatnie, o czy myślimy to to, co może zdarzyć się pod naszą nieobecność. Jednocześnie mamy świadomość, jak ważne są prozaiczne czynności, takie jak zakręcenie wody, odcięcie urządzeń domowych od prądu, pogaszenie źródeł światła, etc. Letnia pogoda jednakże charakteryzuje się dużą zmiennością: oprócz pogodnych ciepłych dni zdarzają się deszczowe, a także burze i porywisty wiatr. W takich sytuacjach lodówka i zamrażarka zostają odcięte od prądu, a to wpływa niekorzystnie na przechowywanie żywności. Na szczęście istnieje prosty sposób, aby zorientować się, czy nasze zapasy pozostały nienaruszone. Jest to umieszczenie monety w zamrażarce.

Zobacz wideo Jak przechowywać warzywa? Sprawdź, co możesz robić źle

Przeczytaj więcej na stronie głównej Gazeta.pl.

Czy można mrozić jajka ? Wyjazd na wakacje, dłuższa nieobecność w domu? Włóż złotówkę do zamrażarki

Moneta w zamrażarce - jak ją tam umieścić?

  • Wlej do niewielkiego naczynia (miseczki, kubka) zimną wodę.
  • Wstaw naczynie do zamrażalnika i połóż na wierzchu monetę.
  • Wstaw kubek ponownie do zamrażarki i tam go pozostaw.
  • Przed wyjazdem upewnij się, że zamrażarka jest dobrze zamknięta.

zamrażarka Jak rozmrozić lodówkę i zamrażarkę? Sposoby na pozbycie się lodu

Czemu ma służyć sztuczka z monetą w zamrażarce?

Pomysł z umieszczeniem monety w zamrażarce może wydawać się nieco dziwny, ale naprawdę się sprawdza. W ten sposób możemy bowiem ocenić, czy zamrożona żywność wciąż nadaje się do spożycia. Jeżeli moneta nadal znajduje się na wierzchu lodu, oznacza to, że w czasie naszej nieobecności nie stało się nic, co mogłoby wpłynąć na rozmrożenie się i zepsucie żywności (gwałtowne burze lub dostawy prądu). Rozmrożone mięso absolutnie nie nadaje się do spożycia: w jego wnętrzu gromadzą się bakterie, które mogą być powodem zatrucia pokarmowego. Jeżeli zatem pieniążek znajduje się w połowie naczynia, lepiej powstrzymać się przed spożyciem mrożonek (źródło: o2.pl)

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: