Jak i kiedy sadzić róże? Proste triki, dzięki którym będą bujnie kwitły. Ozdobią ogród na długo

Róże są drogimi roślinami, ale służą przez wiele, wiele lat i są łatwe w uprawie, jeśli przestrzega się kilku prostych zasad dotyczących sadzenia i pielęgnacji. Jak i kiedy najlepiej sadzić te zachwycające wyglądem kwiaty?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Pielęgnacja róż jest łatwiejsza, niż myślisz. Każdy może je z powodzeniem uprawiać. Aby uzyskać efektowne kwiaty, należy je regularnie nawozić. Podlewaj je równomiernie, aby utrzymać odpowiednią wilgotność gleby. Wczesną wiosną należy przycinać krzewy róż. Zwracaj uwagę na także na choroby rośliny. A kiedy najlepiej ją posadzić i w jaki sposób? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Modne pomysły na prezenty z kwiatów. Nie tylko flower box!

Kiedy sadzić róże? Poznaj terminy 

Róże z odkrytym korzeniem najlepiej sadzić późną jesienią, gdy opadną liście. Można również od późnej zimy do wczesnej wiosny, zanim nastąpi wznowienie wzrostu. Należy unikać sadzenia w środku zimy, gdy ziemia jest zamarznięta. Róże w pojemnikach i róże uprawiane w kontenerach można sadzić przez cały rok, pod warunkiem że ziemia nie jest ani zamarznięta, ani bardzo sucha.

Jak sadzić róże? Te czynniki mają znaczenie

Dla każdej róży należy wykopać dołek o szerokości mniej więcej dwukrotnie większej od szerokości korzeni rośliny i głębokości równej tej od łopatki szpadla. Różę należy umieścić w środku dołka. Używając małej laski do wyznaczenia górnej części dołka, upewnij się, że zawiązek szczepki znajduje się na poziomie gleby. Należy delikatnie zasypać wykopaną ziemię mieszanką ziemi i materii organicznej. Jeśli wymieniasz stare róże na nowe to przekop glebę na głębokość i szerokość 45 cm i wymień ją na ziemię z innej części ogrodu. Róże są narażone na chorobę replantacyjną, zwaną także glebową.

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: