Co zabrać w podróż samolotem? Jak się spakować? Porady dla podróżnych

Co zabrać w podróż samolotem i jak spakować walizkę, aby uniknąć dodatkowych opłat? Sprawdź z nami przegląd najlepszych patentów na lekki i kompaktowy bagaż.

Jak spakować się na lot samolotem - lekko i z głową 

Dodatkowe opłaty za bagaż to koszty, których każdy chciałby uniknąć. Osoby, które latają regularnie, na przykład w celach służbowych w lotniskowej grze doszły do perfekcji. Zastanawiasz się, jak spakować się na lot samolotem? Podpowiadamy kilka cennych wskazówek.

Bagaż podręczny - w poszukiwaniu idealnej torby 

Wybór torby podręcznej jest kluczowy, ponieważ będzie to jedyny bagaż, który możemy mieć przy sobie w kabinie. Zanim podejmiemy decyzję o zakupie, warto sprawdzić podstawowe parametry. Idealna pojemność walizki kabinówki to około 30 litrów (na przykład 32). Wymiary bezpłatnej torby nie powinny przekraczać: 40 x 25 x 20 cm – 1 sztuka. Istnieje możliwość zabrania dodatkowej sztuki dla osób z pierwszeństwem wejścia na pokład: 55 x 40 x 20 cm, max 10 kg. Tego typu walizkę można trzymać pod siedzeniem, przed sobą lub w luku bagażowym. Warto pamiętać też o tym, że idealny bagaż podręczny to też zwykły plecak, którego miękka forma sprawdzi się na małej przestrzeni. Jednak jeśli planujemy zakup nowej mini walizki, warto wybrać coś, co naprawdę nam się podoba. Liczy się nie tylko wzór, ciekawy kolor, ale też odpowiednia ilość przegródek. Co zabrać w podróż do kabiny? Poniżej znajdziesz listę produktów w kategorii must-have. 

Zobacz wideo Na wakacje samochodem czy też samolotem - co się bardziej opłaca? Pytamy eksperta

Co zabrać na pokład samolotu - top lista do torby podręcznej

Co zabrać ze sobą na pokład samolotu? Oto lista rzeczy:

  • przekąski (na terenie UE brak zakazów)
  • napój do 100 ml (lub powyżej zakupiony w strefie celnej)
  • książka, 
  • naładowany sprzęt elektroniczny, 
  • zatyczki do uszu, 
  • leki na receptę, 
  • opaska na oczy, 
  • T-shirt na zmianę, 
  • kosmetyki do 100 ml,
  • dokumenty

Co zabrać na pokład samolotu - bez powtórzeń 

Należy unikać dublowania odzieży, ciepła bluza może zastąpić lekką kurtkę i odwrotnie. Nie ma sensu pakować do kabiny czegoś, co już mamy i możemy od razu nałożyć. Zasada mniej znaczy więcej, dotyczy też dużego bagażu. 

Jak spakować się na lot samolotem - zasada połówki 

Bardzo popularnym błędem jest pakowanie rzeczy na każdy dzień tygodnia, tymczasem najlepszym rozwiązaniem jest połowa: na wyjazd 7-dniowy pakujemy się na 4 dni. Pranie wyniesie nas znacznie taniej niż dodatkowe opłaty za nadbagaż. Takie podejście może wpłynąć też na zakupy, mniejsza ilość rzeczy lepszej jakości to dobry kierunek. Wiemy już co zabrać na pokład samolotu, aby zaoszczędzić miejsce, ale to nie koniec, równie ważny jest system pakowania walizki. 

Co zabrać w podróż - rulowana odzież

Zamiast tradycyjnej kostki lepszym rozwiązaniem będą rulony. Tym prostym sposobem można spakować zarówno delikatne T-shirty jak i grubsze spodnie, czy sweter. Porządek w walizce, dodatkowo pomogą utrzymać gumki założone na brzeg każdej sztuki ubrania

Co zabrać ze sobą w podróż samolotem, a z czego zrezygnować? 

Co zabrać ze sobą w podróż samolotem? Pamiętaj, że w większości hoteli dostępne są przybory toaletowe, mini sztuki można też kupić na miejscu. Brak zastępu kosmetyków to prawdziwa ulga dla walizki i naszego portfela. Zamiast tego, warto spakować dedykowane kosmetyki, których nie będzie można zastąpić (na przykład krem pod oczy).

Dużo miejsca zajmują też niepotrzebne dodatki: kapelusz z dużym rondem, który jeśli spakujemy do walizki, po rozpakowaniu straci formę. Kilka par butów na każdą okazję, można ograniczyć do trzech, a nawet dwóch sztuk. Co zabrać ze sobą w podróż samolotem dla rozrywki? Lektura do nadrobienia koniecznie w formie elektronicznej, zamiast kilku książek zdecydowanie lepiej sprawdzi się czytnik lub tablet, na którym dodatkowo możemy obejrzeć wcześniej zapisany film bez względu na wi-fi. 

Zobacz też: Łóżka w klasie ekonomicznej. Już na stałe w ofercie przewoźnika

Więcej o: