Wsyp do zlewu pół szklanki soli. Efekt cię zaskoczy. Ten banalny trik to sposób na zaoszczędzenie pieniędzy

Sól i wrzątek. Tylko tyle potrzeba, aby pozbyć się uciążliwego problemu z kuchni lub łazienki. Zamiast sięgać po drogie i żrące detergenty, warto wypróbować ten prosty trik. Jest on tani, ale przynosi równie skuteczny efekt.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czyścimy zlew i rury domowym (i skutecznym) sposobem

Zatkany zlew to problem, który może się pojawić zarówno w kuchni, jak i łazience. Zalegające resztki jedzenia, osady z kosmetyków czy włosy mogą jednocześnie prowadzić do powstania nieprzyjemnego zapachu. Jest jednak prosty sposób, aby temu zapobiec. Wystarczy sięgnąć po sól, czyli jedną z najczęściej używanych przypraw w naszym domu. 

Kasia Cichopek Kasia Cichopek w kultowej sukience. "Piękna". Podobna na wyprzedaży

Pół szklanki soli to najlepszy środek na zatkany zlew 

Preparaty dostępne w sklepach zazwyczaj powalają ceną, ale z efektem bywa różnie. Zamiast wydawać pieniądze na kolejne środki żrące, wystarczy sięgnąć po sól. Pół szklanki soli wsypujemy do odpływu, a następnie zalewamy ją około 1 l wrzącej wody. Ten trik szybko przywróci drożność rurom i usunie brzydki zapach. 

Mieszanka na trudniejsze przypadki 

Czasami sama sól może jednak nie wystarczyć. W przypadku, gdy rury są mocno zatkane, warto do soli dodać sodę oczyszczoną w proporcji 1:1. Następnie mieszankę zalewamy szklanką octu i odpływ zakrywamy np. talerzykiem lub szmatką. Powstanie wówczas piana i będziemy mogli usłyszeć "bulgotanie". Całość zostawiamy na minimum godzinę. Po tym czasie odpływ należy przepłukać ciepłą wodą

Nigdy nie rób tego przed snem. To przyczyna porannej opuchlizny i worków pod oczami Trik z TikToka na pozbycie się cieni pod oczami. Jest banalnie prosty!

Do udrożniania zlewu przyda się także aspiryna

Jeśli mamy pod ręką aspirynę, to również możemy ją wykorzystać. Tabletki doskonale poradzą sobie z zatkanym odpływem. Wystarczy wrzucić pokruszone dwie aspiryny i zalać je szklanką octu. Całość powinna zacząć się pienić. Po kilku minutach przepłukujemy rury ciepłą wodą. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina 

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: