"Aby zaoszczędzić", nie używają papieru toaletowego. Mają inny sposób

Amber i Allen znaleźli dość nietypowy, żeby nie powiedzieć - kontrowersyjny, sposób na oszczędność. Zrezygnowali z papieru toaletowego. Chcą żyć bardziej ekologicznie i zamiast papieru używają bawełnianych szmatek.

Więcej podobnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl  

Papier toaletowy to wyrzucanie pieniędzy

Amber i Allen prowadzą kanał na Youtubie "The Fairly Local Family". Pokazuję życie swojej rodziny i dzielą się radami dotyczącymi ekologicznego, bardziej zrównoważonego stylu życia. Ostatnio zrobiło się o nich głośno, ponieważ otwarcie mówią o tym, że korzystają z wielorazowego papieru toaletowego.

Oboje uważają, że jednorazowy papier toaletowy to wyrzucanie pieniędzy. Amber tłumaczy decyzję nie tylko względami ekologicznymi, lecz także ekonomicznymi.

Byliśmy bardzo zadłużeni z powodu szkoły, college'u i uniwersytetu

- wyjaśnia Amber i tłumaczy, że szukali sposobu na oszczędności w cotygodniowych zakupach.

Korzystanie z papieru toaletowego to dosłownie wyrzucanie pieniędzy w błoto

- dodaje kobieta.

Amber opowiada także, że myślała już o zmianie papieru toaletowego na coś bardziej eko, gdy używała wielorazowych pieluch dla dziecka. Także kupiła je z drugiej ręki.

 

Co zamiast papieru toaletowego?

Choć rodzina Amber i Allena spłaciła wszystkie długi, wciąż używają wielorazowych szmatek zamiast papieru. Na ten "rarytas" pozwalają sobie tylko wtedy, gdy mają gości. Na co dzień jednak cala rodzina używa pociętych szmatek. Amber wykorzystała do ich przygotowania kocyków, w które kiedyś zawijała dzieci. Są więc wykonane z trwałego, ale miękkiego materiału, na przykład z flaneli.

A jak rodzina pierze zużyty "papier"? Amber moczy je w wodzie z octem. Potem wkłada do pralki. Oczywiście zanim to zrobi, dokładnie czyści ściereczki z resztek kału. Jednak biorąc pod uwagę codzienne pranie, można mieć wątpliwości co do ekologiczności tego rozwiązania.

Więcej o: