Masz palec wskazujący krótszy od serdecznego? To wiele mówi o twoim zachowaniu

Czy długość palców u rąk może coś o nas powiedzieć? Okazuje się, że tak. Co więcej długość palca wskazującego jest inna u kobiet i mężczyzn, a to wszystko za sprawą poziomu testosteronu. Co jeszcze możemy wyczytać z naszych dłoni?

Więcej podobnych tematów znajdziecie na Gazeta.pl

Nie tak dawno na naszym portalu pisaliśmy o tzw. greckiej stopie, którą ma zaledwie 20 proc. społeczeństwa. Charakterystycznym jej elementem jest drugi palec u stopy dłuższy od palucha. Wtedy przytaczaliśmy pewne cechy osobowości, które posiadają osoby z grecką stopą. Czy z dłońmi jest podobnie? Okazuje się, że również z dłoni można wiele wyczytać. Dziś sprawdźmy, jak zachowują się i jakie mają cechy charakteru osoby, które mają palec wskazujący krótszy od serdecznego.

Zobacz wideo Kilka kroków do idealnie gładkich dłoni. Naturalna pielęgnacja domowymi składnikami

Masz palec wskazujący krótszy od serdecznego? Lubisz być w centrum uwagi 

Osoby, które mają palec wskazujący krótszy od serdecznego, są bardzo atrakcyjni, promieniują urokiem i czarem, którym innym trudno się oprzeć. Są także jednostkami zdecydowanymi i odważnie podejmującymi ryzyko. Tacy ludzie często realizują projekty i zadania, których w pracy nikt inny by się nie podjął. Współpracownicy wiedzą, że to osoby, które uparcie dążą do celu i zwykle udaje im się osiągnąć upragniony cel. Co ciekawe, niektóre badania potwierdzają, że osoby z palcem serdecznym dłuższym niż wskazujący zarabiają więcej niż ci z krótszym palcem serdecznym.

Banalnie prosty sposób na suche i spierzchnięte dłonie. Pomoże maść z apteki za mniej niż 10 zł (zdjęcie ilustracyjne) Co na przesuszone dłonie? Ratunek to krem za 7 zł z Rossmanna

A jakie zawody najczęściej wykonują osoby z takimi dłońmi? Wśród najczęściej wybieranych zawodów często trafiają się żołnierze, inżynierowie, przedstawiciele handlowi czy dyrektorzy w korporacjach. Do talentów, którymi takie osoby mogą się pochwalić, należy gra w szachy i łatwość w rozwiązywaniu krzyżówek.

Co mówi o tobie długość palców u dłoni?Co mówi o tobie długość palców u dłoni? Rys. Arkadiusz Gadaliński

Jak sprawdzić jaki mamy rodzaj dłoni?

Połóż rękę na blacie i złącz wszystkie palce. Popatrz na dłoń z góry i wyznacz poziomą linię łączącą palec wskazujący i serdeczny. Po wykonaniu tego krótkiego testu już wiesz, czy masz palec wskazujący krótszy, dłuższy, a może równy serdecznemu.

Powyżej opisaliśmy sytuację, w której palec wskazujący jest krótszy od serdecznego, a jakie cechy charakteru mają pozostałe dwa przypadki? 

Palec wskazujący dłuższy od serdecznego

Jesteś:

  • atrakcyjna
  • charyzmatyczna
  • zdeterminowana 
  • odważna 
  • sympatyczna

Palec wskazujący równy serdecznemu

Jesteś: 

  • spokojna 
  • życzliwa 
  • zrównoważona 
  • dobrze zorganizowana

A wy, do którego grona się zaliczacie?

dłonie Pocące się dłonie są twoim utrapieniem? Te sposoby zwalczą problem

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: