Egzotyczne zwierzęta domowe, które możesz hodować w Polsce. Dzika moda, za którą zapłacisz nawet 15 tys. zł

Hodowla egzotycznych gatunków domowych cieszy się coraz większą popularnością. Wiele z nich może nie być legalna i ma bardzo specyficzne potrzeby w zakresie opieki i zachowania. Sprawia to, że ich posiadanie jest dość trudne. Które z nich są najpopularniejsze w Polsce?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Posiadanie egzotycznego zwierzaka ma w sobie pewien urok, a niektórym właścicielom podoba się pomysł posiadania czegoś niezwykłego, czego nie ma większość ludzi. Chociaż niektóre z tych zwierząt mogą być łatwe w pielęgnacji w porównaniu z innymi "zwykłymi" pupilami, wiele z nich ma bardzo specyficzną dietę, środowisko i potrzeby pielęgnacyjne. Warto o tym wiedzieć przed przywiezieniem ich do domu.

Kasia Cichopek Kasia Cichopek w kultowej sukience. "Piękna". Podobna na wyprzedaży

Zobacz wideo Dlaczego krokodyle płaczą? Skąd się biorą krokodyle łzy?

Fenek, czyli najmniejszy drapieżny ssak Sahary

Jeśli szukasz niezwykłego i egzotycznego zwierzęcia domowego, które jest niezwykle urocze, nie możesz pominąć ssaka pustynnego, czyli fenka. Lisy te są maleńkie, a w pełni rozwinięte mają wielkość psa rasy chihuahua. Lisy fenneńskie nie są łatwe do zdobycia i mogą być bardzo drogie. Jednak wraz z rosnącą popularnością mogą stać się łatwiej dostępne i tańsze. W Polsce trzeba zapłacić za nie kwotę od 10 do 15 tysięcy złotych.

Jak prać buty sportowe w pralce Jak prać buty w pralce? Unikaj tego błędu, a będą służyły ci latami

Tarantule od lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród właścicieli egzotycznych gatunków

Tarantule nie każdemu mogą przypaść do gustu, ale niektórzy właściciele uważają je za fascynujące. Jedną z zalet posiadania jej jest to, że są to zwierzęta, które nie wymagają wielu zabiegów poza karmieniem i czyszczeniem klatki. Nie potrzebują też dużo miejsca ani uwagi. Ich cena w Polsce to koszt ok. 200-300 zł.

Wsyp do zlewu pół szklanki soli. Genialny trik, dzięki któremu zaoszczędzisz (zdjęcie ilustracyjne) Wsyp do zlewu pół szklanki soli i zalej wrzątkiem. Efekt cię zaskoczy

Skorpiony wymagają specjalnej pielęgnacji i uwagi

Skorpiony zdecydowanie nie są zwierzętami domowymi dla osób o słabym sercu lub dla tych, którzy nie lubią owadów. Pomimo ich przerażającej reputacji i wyglądu, są łatwymi do posiadania egzotycznymi gatunkami i mogą sobie poradzić w bardzo małej przestrzeni. Potrzebny im będzie zbiornik o odpowiedniej wilgotności i temperaturze. Wadą posiadania skorpiona jest to, że nie jest to zwierzę, które można przytulać, a nawet trzymać na rękach. Zwierzęta żądlą i nawet te z najłagodniejszym jadem są nadal bolesne. Ich cena w Polsce to około 100 zł.

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: