Sklepy otwarte w Boże Ciało 2022. Gdzie zrobimy zakupy? Lista miejsc, które będą czynne

Które sklepy będą otwarte w Boże Ciało 2022? Lepiej sprawdź, żeby nie być zaskoczonym. Obchodzone w czwartek święto jest dniem wolnym od pracy. Możesz mieć więc problem ze zrobieniem zakupów tego dnia, gdyż obowiązuje wtedy zakaz handlu. Oto lista miejsc, które będą otwarte.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

16 czerwca to dzień, kiedy w Polsce wypada Boże Ciało. Jest to Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa obchodzona przez Kościół katolicki. Tego dnia nie zrobimy zakupów w sklepie i nie załatwimy większości spraw na mieście. W naszym kraju jest to dzień wolny od pracy. Sprawdź, gdzie będą otwarte sklepy.

Zobacz wideo Trudny czas restauratorów. "Jest mnóstwo ofert pracy, na które brakuje odpowiedzi"

Sklepy otwarte w Boże Ciało. Gdzie zrobimy tego dnia zakupy?

Możemy tego dnia zapomnieć o zakupach w galeriach handlowych czy większych marketach typu Biedronka, Kaufland, Dino, Polomarket, Carrefour, Auchan, Kaufland czy Lidl. Sklepy te będą zamknięte w Boże Ciało. Wyjątek stanowią zaś mniejsze punkty np. Żabka i Carrefour Express. Za ladą stanie zaś sam właściciel. Warto jest więc już zrobić zakupy już w środę. 

Lista miejsc czynnych w Boże Ciało. Te punkty będą działały

Bez przeszkód natomiast mogą działać obiekty usługowo-gastronomiczne, do których zaliczają się: bary, restauracje, pizzerie oraz punkty takie jak np. McDonald's czy lodziarnie. Oprócz tego bez problemów odwiedzimy również stacje benzynowe czy apteki. Polskie przepisy zakazują handlu w niedziele i święta, lecz te miejsca z powodzeniem mogą być czynne 16 czerwca, czyli w Boże Ciało.

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: